Disk Böldükten Sonra Dosyalara Erişememe Sorunu

neffex

Hectopat
Daha fazla  
Yerel Disk D ile ilgili bir sorunum var. Yakın bir zamanda D'den 20 GB'lık bir bölüm ayırmıştım Linux işletim sistemini kurmak için. Kurdum da fakat o 20 GB'lık alanı tekrar silip D'ye eklemek istedigimde garip bir sorun yaşadım. Disk Yönetimi'nde D bölümü sarı renkle gözüküyor ve hiçbir şey yok içerisinde. Silinip silinmedigini anlamak için bilgisayarı Linux işletim sistemiyle başlattım açıldı başta sonra takıldı hata verdi. Şu an D'deki hiçbir dosyaya erişemiyorum ve disk yönetiminde sarı renk olarak gözüküyor. Acaba D'yi eski haline getirebilme ve dosyalarımı kurtarabilme şansım var mı? Varsa beni bilgilendirir misiniz? Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tekrar Linux'u açmaya çalışın. Açılmazsa USB'den çalışan Kali veya Backbox gibi bir sürümle açın, oradan dosyalarınıza erişebilirsiniz.

Yine de erişemezseniz Restorer Ultimate veya Active Partition Recovery gibi bir veri kurtarma yazılımı ile diskteki verilere ulaşabilmeniz gerek.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı