Disk Boot failure insert System disk and press enter Hatası

Arda Aydoğar

Hectopat
Bilgisayarım şu ana kadar sorunsuz çalışıyordu ama kapatıp açınca disk Boot failure insert System disk and press enter.
Yazıyor ve entere basmama rağmen hala aynı hatayı alıyorum lütfen yardım eder misiniz? Bir de yeni Windows 10'a yükselttim onla alakası olabilir mi?

Anakartınız desteklemediği halde UEFI kurulum mu yaptınız?

Anakartınız desteklemediği halde UEFI kurulum mu yaptınız?

UEFI kurulumunu anlamadım ama Windows 10 Media creation tool ile yükledim ve herhangi bir flasha gerek olmadan şimdi yükselt şeçeneğiyle yaptım ama Windows 10 la alakası olacağını pek sanmıyorum çünkü Windows 10'u kurduktam sonra birkaç kez acıp kapadım sıkıntı olmuyordu ama yine pek bir bilgim yok.
Boot ayarlarından sisteminiz hangi diske kurulu ise onu 1.sıraya alın.

Sistemimin hangi diske kayıtlı olduğunu nereden anlayacağım?

Bilgisayarım şu ana kadar sorunsuz çalışıyordu ama kapatıp açınca disk Boot failure insert System disk and press enter.
Yazıyor ve entere basmama rağmen hala aynı hatayı alıyorum lütfen yardım eder misiniz? Bir de yeni Windows 10'a yükselttim onla alakası olabilir mi?

Hangi diske kurulum yaptığınızı bilmiyor musunuz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı