Disk Fren mi, V-Fren mi?

Benim bisikletten alacaksınız. :)
V fren NG650'ler 450-500 arası, disk fren NG650'ler 500-550 arası satışa sunulmakta. O kadar bütçen varsa başka bisiklete de bakabilirsin, bu arada bu bisiklet ile ilgili aklında sorular varsa bana sorabilirsin.

Benim bisikletten alacaksınız. :)
V fren NG650'ler 450-500 arası, disk fren NG650'ler 500-550 arası satışa sunulmakta. O kadar bütçen varsa başka bisiklete de bakabilirsin, bu arada bu bisiklet ile ilgili aklında sorular varsa bana sorabilirsin.
Bu duruma çok sevindim :). Yalnız bisikletin değeri bahsettiğiniz fiyattan biraz yüksek. 2014 model V-Fren NG650 550 TL civarında satılıyor. Size sorum şu; Siz disk fren mi aldınız yoksa V-fren mi? Eğer disk fren aldıysanız sıkıntı çıkarıyor mu? Ayrıca bisiklete verdiğimiz para değiyormu?

Bisikletimi ben internetten değil, elden aldım. Hatta bisikletçi bile değildi, bildiğimiz AVM'di. :D Benim bisikletim V fren olmasına rağmen ortalama 20-25 km/s hızla giderken, tamamen durmam 5-6 sn alıyor maximum. Bisikletim 2012 model, geçen sene aldım ben. 1 yıl orada beklemiş ve ilk aldığımda vites aktarıcılar hemen bozuldu. 450 TL bisiklete verdim, üstünede tekerler felan değişti 100 TL daha masraf yaptım. Bana 550 TL'ye patladı bisiklet. Bence verildiği parayı hakediyor.

Bisikletle ilgi resimleri atayım;
Fotoğraf-0022 (600 x 450).jpg

Fotoğraf-0021 (600 x 450).jpg

Fotoğraf-0023 (600 x 450).jpg

V-fren şehiriçi ve şehirler arası yollarda daha uygundur. Arazi vb yerlerde v-frenin işlevselliği janta çamur benzeri şeyler yapışacağından azalır. Disk frende ise böyle bir sorun yoktur. Hidrolik, mekanikten daha iyidir ama pahalı, bakımı masraflı ve zordur. Bu bütçeye hidrolik alamazsınız, kullanım amacınıza göre de mekanik ya da v-fren seçmelisin.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı