Disk frenden ses geliyor

Lubiks

Decapat
Daha fazla  
Merhaba bu gece bisiklet surerken frene basinca bir anda on disk frenden ses gelmye başladı, tepki süresi azaldı bakiminida nisanda yaptim gecen hafta az ses çikardi önemsenmiycek kadarsimdi durmaya yakin çok ses çıkariyor sebebi nedir sertte kulanmiyorum.

Hayır bakimi yapildi ama frenin oradan kare bir kahveringi şey çikardi çok aşınmıştı onun bakımıfalan oldu şimdi aklima geldi ben bugün zinciri yağladim ama ön diske gitmesi imkansiz bisikletin fotosunu atayımistersen.

Kare kahverengi şey büyük ihtimalle disk balatası. Bisikletlerde fren diski de değişiyor mu bilmiyorum.
Eğer sadece balata değişiyorsa bir balatanın ömrü ne kadar onu da bilmiyorum (kullanıma bağlı olsa da ortalama bir süre verilebilir.)
Balatalar değiştikten sonra yeni kullanmaya başladıysanız balata yüzeyi ile disk yüzeyi birbirine alışana kadar ses yapabilir ya da disk üzerinde pürüz yapacak şeyler de olabilir.
Bisikletler konusunda çok bilgim yok lakin araçlardan bildiğim kadarıyla aktarıyorum. Temel disk - fren mantığı aynı zaten.

Kare kahverengi şey büyük ihtimalle disk balatası. Bisikletlerde fren diski de değişiyor mu bilmiyorum.
Eğer sadece balata değişiyorsa bir balatanın ömrü ne kadar onu da bilmiyorum (kullanıma bağlı olsa da ortalama bir süre verilebilir.)
Balatalar değiştikten sonra yeni kullanmaya başladıysanız balata yüzeyi ile disk yüzeyi birbirine alışana kadar ses yapabilir ya da disk üzerinde pürüz yapacak şeyler de olabilir.
Bisikletler konusunda çok bilgim yok lakin araçlardan bildiğim kadarıyla aktarıyorum. Temel disk - fren mantığı aynı zaten.

Vallaha 3 yıldır kullnıyorum geçen yılda karşılaştım bununla zimparadilar öyle duzledi simdi başka yerdeyim götüremiyorumde soriyim dedim tamam teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı