Disk klonlama sonrası boyut düşük gözüküyor

bashenga

Hectopat
Mevcut kullandığım 120 GB'lık SSD yetersiz gelmeye başladığı için 512 GB'lık M.2 PCIe bir SSD aldım ve sistemimi buna aktarmak istiyorum. Bu rehberdeki Disk Klonlama ile SSD'ye Geçiş - Technopat şekilde Macrium Reflect programını kullanarak diski klonlama yaptım ve 120 GB'lık sistemin kurulu olduğu SSD'yi SATA girişinden söktüğümde bile bilgisayarım başarılı bir şekilde açılıyor. Ancak şöyle bir sorun var ki yeni SSD 512 GB yerine 120 GB kapasiteye sahip görünüyor. Bir şeyleri yanlış mı yaptım yoksa disk klonlama olayında eski diskin boyutu ne kadarsa klonladığınızın da ancak o kadarını mı kullanabiliyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Disk Yönetimi üzerinden disk alanını genişleteceksiniz. Diske sağ tıkladığınızda seçeneği görürsünüz.
Disk Yönetimi üzerinden disk alanını genişleteceksiniz. Diske sağ tıkladığınızda seçeneği görürsünüz.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı