Disk klonlama sonrası diskler birleşmiyor

balikeat

Megapat
disk.png

Disk Klonlama ile SSD'ye Geçiş - Technopat
Yeni SSD'im geldi ve bu rehberden yola çıkarak Macrium Reflect yazılımıyla klonlama işlemi yaptım ama hiçte istediğim gibi olmadı. Yazılım 120 GB SSD kadar ayrı bir bölüm oluşturdu ve tek SSD'yi ikiye böldü. İstediğim gibi olmadığı için uğraşmayıp format atmaya karar verdim ve diski sil dedim. Şimdiyse iki bölümü nasıl birleştireceğim? Bu şekilde kaldı. Format ekranında birleştirme imkanım var mı?

Eki Görüntüle 680876
Disk Klonlama ile SSD'ye Geçiş - Technopat
Yeni SSD'im geldi ve bu rehberden yola çıkarak Macrium Reflect yazılımıyla klonlama işlemi yaptım ama hiçte istediğim gibi olmadı. Yazılım 120 GB SSD kadar ayrı bir bölüm oluşturdu ve tek SSD'yi ikiye böldü. İstediğim gibi olmadığı için uğraşmayıp format atmaya karar verdim ve diski sil dedim. Şimdiyse iki bölümü nasıl birleştireceğim? Bu şekilde kaldı. Format ekranında birleştirme imkanım var mı?

Format ekranında tüm düskleri ya da SSD'nize ait diskleri silip yeniden alan açınca birleşiyordu diye hatırlıyorum. Diskleri silmediniz mi?

Format ekranındaki disk işleminde tüm bölümleri tek tek sileceksiniz. Tek kalan yeri biçimlendirip oraya format atacaksınız. Nasıl format atılacağı hakkında bir ton video ve yazı var.

Yeni konular

Geri
Yukarı