Disk kullanımı %100

Ja'Hyun

Hectopat
R6 Siege oynuyorum ve maksimum ikinci maçtan sonra oyun crash hatası veriyor. Neyse crash raporunu gönderiyorum vs. ikinci kere oyunu açıyorum, bu sefer bir tuşa bas ekranından sonra (tuşa bastıktan sonra) bağlanıyor yazısında kalıyor. Tekrar görev yöneticisinden oyunu kapattıktan sonra açmaya çalışıyorum. Bu sefer açılıyor lakin hiçbir sekmeye tıklamıyor, maça gir diyorum algılamıyor. Sonra yine kapatıyorum bu sefer oyun hiç açılmıyor tıklıyorum, algılamıyor. Restart atayım diyorum ekran Windows 10 logosunda takılı kalıyor ve disk scan stage vs. yazısı geliyor. Açılıyor ve bu sefer D'yi görmüyor. D klasöründe yüklü olan hiçbir şeyi algılamıyor. Disk %100 diyor. Benim Windows 10 SSD'ye kurulu HDD'yi ayrıca ek olsun diye aldım SSD düşük GB'li diye (D klasörü HDD'de )

Bunun çözümü nedir? Araştırdım ama bir şey bulamadım. 2 hafta önce durup dururken yapmaya başladı. Bir kere sadece 5-6 maç arka arka attığımı hatırlıyorum. Şu anda PC gayet düzgün, oyunu açmadım 3 gündür. Disk %100'de demiyor. Hemen açılıyor, hemen kapanıyor vs. oyunda yapıyor sanırım sadece bunu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem özelliklerinizi belirtir misiniz?

Görev yöneticisinden, disk kullanımı %100 halinde iken diski ne kullanıyor ekran görüntüsü atar mısınız?
Dediğim gibi oyuna girmeden yapmıyor . 1 hafta öncesinde pc yi 0 ladım. sürekli otomatik onarım moduna geçiyordu açılmıyordu buna mecbur kaldım. Oyunu sıfırdan yükledim. Keza arkadaşlarımla oynuyorum aynı sorun onlarda yok bir tek bende oluyor . Gün içerisinde oyuna giricem tekrar olursa ss alıp atıcam buraya. Görev yöneticisinden baktığımda D sektöründe Disk %100 yazıyor ve C haricindeki hiç bir dosyayı açmıyor
Vulkan mı kullanıyorsun? RAM miktarın nedir?
16 gb ram lakin pc nedense 8 ini görüyor kullanılan 5 küsur . Ramları tak çıkar yapınca da açılmıyor ekran 8 i oynatıyor sadece. Şu ana kadar hiç 16 da açamadım . Şimdi ram slotlarını değiştirsem direk olarak ekran açılmayacak ve ben sadece 4 gb (2x DDR3) taksam açılacak. 8 ile açıyor ama 16 da açmıyor. Oyunu Mayıstan beri oynuyorum ilk defa geldi başıma böyle bir hadise (2 hafta önce)

Yeni konular

Geri
Yukarı