Disk kullanımı yüzde yüz hatası

enes3884

Decapat
Katılım
10 Mayıs 2020
Mesajlar
3
Dostlar, birkaç ay önce kendime yeni bir bilgisayar aldım ve gayet güzel bir sistem olduğu halde 1 hafta kadar önce PC donmaya başladı ve geri düzelmiyor. Yeniden başlatma işlemi yapmadan önce Görev Yöneticisi'nden baktığımda disk kullanımın donma esnasında fırladığını görüyorum. Arka planda hiçbir şey açık değilken bile disk kullanımı yüzde yüze fırlıyor ve PC donup kalıyor. Sadece fareyi hareket ettirebiliyorum tıkladığımda veya diğer tuşlara bastığımda herhangi bir cevap vermiyor. PC sisteme Windows 11 üzerinden direkt sıfırlama denedim, orada bile PC donuyor. Disk hatasından dolayı ve reset atamıyorum. Bunu daha önce yaşayan veya sebebini bilen çözümde yardımcı olabilecek birisi var mıdır? Sistem özelliklerimi bırakıyorum alt kısma.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

onurlg

Picopat
Katılım
30 Temmuz 2022
Mesajlar
180
Çözümler
1
Diski sökün inceleyin eğer ssd ise dikkatli olun bir bilene yaptırın ve tekrar takın format atın.Diski crystal mark gibi uygulamalarla test edin en kötüsü diski değiştirirsiniz.
 

Kei_13

Decapat
Katılım
24 Eylül 2019
Mesajlar
26
Çözümler
1
Staj yaptığım şirkette, diski boştayken anormal şekilde %100 kullanılan bilgisayarların disklerini yedeklerini alıp direkt çöpe atıyoruz eski HDD’ler tamire değmez bile. Senin sisteminde ssd var ama sanırsam bi teknik servisiyle görüş garantisinden faydalanıp bir şeyler yapabilirler belki.
 
Yukarı