Disk Nasıl Klonlanır?

SchFeazz

Hectopat
Dostlar herkese merhaba. Laptopumda çizim yapıyorum ve bu çizimler SATA SSD'me kayıtlı ve yakın zamanda M.2 SSD aldım. Windows'la beraber komple her şeyi M.2'ye taşımak istiyorum. Nasıl yapabilirim? Benim için hiçbir şeyin kaybolmaması önemli.

Disk klonlamak biraz riskli bir iştir. Veri aktarımı sırasında meydana gelecek sorunlar her iki diskteki verinin çöp olmasına sebebiyet verebilir. Bu riski göz önünde bulundurup kabul ediyorsanız aşağıdaki rehberi izleyebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çizimlerinizi yedekleyin ve Windows'u yeniden kurun. Kurulum sırasında yeni aldığınız SSD'ye Windows'u yükleyin ve C'yi biçimlendirin. Sonra yeniden açtığınızda Çizimlerinizi yedeklediğiniz yerden alın ve yeniden yükleyin.

Disk klonlamak biraz riskli bir iştir. Veri aktarımı sırasında meydana gelecek sorunlar her iki diskteki verinin çöp olmasına sebebiyet verebilir. Bu riski göz önünde bulundurup kabul ediyorsanız aşağıdaki rehberi izleyebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Eski bir HDD deki verilerimizi yeni HDD ye direkt olarak kopyala yapıştır yapsak ne gibi dezavantajları olur peki ?

Eski bir HDD'deki verilerimizi yeni HDD'ye direkt olarak kopyala yapıştır yapsak ne gibi dezavantajları olur peki?

Sadece veri aktarımı yapılacaksa direkt olarak taşıyabilirsiniz. Veri aktarma yazılımları her zaman bir sorun verebilme potansiyeline sahiptir. Bunu düşünerek kullanmanızı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı