Disk onarımı mümkün mü?

Daha fazla  
Merhabalar

İçinde önemli verim olmayan, neredeyse yerinde sabit duran (hareket etmeyen), 1 TB 2,5 inch, kapalı kutu WD harici diskim durduğu yerde bozulmuş. HD Tune çok bozuk olduğunu gösteriyor. Windows içinden hataları tarama veya chkdsk ile tarama onarma yaptığımda; bir aşamaya geldiğinde ilerlemiyor. Saatlerce takılıp kalıyor.

Ama nedense HD Sentinel sağlıklı olarak gösteriyor. Onu da anlayamadım.

Çöpe atmak yapılacak en son ve en kolay şey.
Çöpe atmadan önce arkadaşların fikrini sormak istedim. Özellikle deneyip sonuca varmış olanların tavsiyeleri önemlidir.

Bu diskimi onarıp kullanmanın bir çaresi var mıdır?

Merhabalar

İçinde önemli verim olmayan, neredeyse yerinde sabit duran (hareket etmeyen), 1 TB 2,5 inch, kapalı kutu WD harici diskim durduğu yerde bozulmuş. HD Tune çok bozuk olduğunu gösteriyor. Windows içinden hataları tarama veya chkdsk ile tarama onarma yaptığımda; bir aşamaya geldiğinde ilerlemiyor. Saatlerce takılıp kalıyor.

Ama nedense HD Sentinel sağlıklı olarak gösteriyor. Onu da anlayamadım.

Çöpe atmak yapılacak en son ve en kolay şey.
Çöpe atmadan önce arkadaşların fikrini sormak istedim. Özellikle deneyip sonuca varmış olanların tavsiyeleri önemlidir.

Bu diskimi onarıp kullanmanın bir çaresi var mıdır?

HDD Regenerator denenebilir. Arkadaşıma 5 ay önce yaptık diski hala kullanıyor 130 tane falan Bad Sector vardı.

İnceleyeceğim teşekkürler.
HDD Regenerator denenebilir. Arkadaşıma 5 ay önce yaptık diski hala kullanıyor 130 tane falan Bad Sector vardı.
Teşekkürler, şunu merak ediyorum. 130 tane Bad Sector bulunduktan sonra, Hdtune ile tam olarak taratmayı denediniz mi? Eğer denediyseniz tamamen hatasız olarak mı gösteriyor, onarılmış olan bu diski?

İnceleyeceğim teşekkürler.

Teşekkürler, şunu merak ediyorum. 130 tane Bad Sector bulunduktan sonra, HD Tune ile tam olarak taratmayı denediniz mi? Eğer denediyseniz tamamen hatasız olarak mı gösteriyor, onarılmış olan bu diski?

Evet yemyeşil oldu. Health kısmında da bir sorun yoktu. Programın vaadi %60'a kadar mantıksal(yani fiziksel darbe ile olmamış olan) Bad Sectorleri onarmak.

Sonuçları merak ediyorum hocam bizimle paylaşır mısınız?

Tabi memnuniyetle.
Küçük bir bilgi vereyim, HDD Regenerator ile taratmaya başladım. Oldukça uzun sürecek gibi görünüyor. Şu an %2, 38'de. Bilgisayar birkaç hafta hiç kapanmayacak muhtemelen. Bitince nihai sonucu bildireceğim.

İstediğim onarım olmaz ise yusufyldz arkadaşımın önerdiği Low Level Format'ı deneyeceğim.

Bir de sağ üst köşede programın 19 saat 28 dakikadır çalışığı görülüyor. Hemen altında 792:57 yazıyor. Neyin değeri olduğunu anlayamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabi memnuniyetle.
Küçük bir bilgi vereyim, HDD Regenerator ile taratmaya başladım. Oldukça uzun sürecek gibi görünüyor. Şu an %2, 38'de. Bilgisayar birkaç hafta hiç kapanmayacak muhtemelen. Bitince nihai sonucu bildireceğim.

İstediğim onarım olmaz ise yusufyldz arkadaşımın önerdiği Low Level Format'ı deneyeceğim.

Bir de sağ üst köşede programın 19 saat 28 dakikadır çalışığı görülüyor. Hemen altında 792:57 yazıyor. Neyin değeri olduğunu anlayamadım.
Baya sorunlu bir diske benziyor kalan sürenin uzun göstermesinin sebebi ondandır muhtemelen.

Artı -1 Eksi

Yeni konular

Geri
Yukarı