Disk sağlam fakat tehlikede mesajı alınıyor

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12

1611318152726.png

2014 yılında aldığım HDD'nin sağlam fakat tehlikede olduğuna dair bir mesaj alıyorum. Disk sorunsuz ve stabil bir şekilde çalışıyor. Yani herhangi bir sorun yok, hızı da normal bir HDD hızı kadar, yani herhangi bir azalma olmadı. Sizce neden böyle diyor?

2014 yılında aldığım HDD'nin sağlam fakat tehlikede olduğuna dair bir mesaj alıyorum. Disk sorunsuz ve stabil bir şekilde çalışıyor. Yani herhangi bir sorun yok, hızı da normal bir HDD hızı kadar, yani herhangi bir azalma olmadı. Sizce neden böyle diyor?
Virüs olabilir mi?

Virüs olabilir mi?
Arka planda antivirüs çalışıyor ve sistemimde güvenilmeyen kaynaklardan dosya indirmiyorum, yani temiz tutuyorum. Başka bir sorundan olduğunu düşünüyorum.
HDD Tune ile error scan yapmakta fayda var bozulmuş olabilir eğer error bulursa diski o bölümden ayırırsınız.
Tamamdır, test edeceğim. Herhangi bir sorun yapmaz değil mi? Yani bir zarar vermez değil mi?

Arka planda antivirüs çalışıyor ve sistemimde güvenilmeyen kaynaklardan dosya indirmiyorum, yani temiz tutuyorum. Başka bir sorundan olduğunu düşünüyorum.

Tamamdır, test edeceğim. Herhangi bir sorun yapmaz değil mi? Yani bir zarar vermez değil mi?
Vermez.

Zarar vermez hocam. HD Tune ve Sentinel kullanabilirsiniz.

Hayır ben elime gelen her diski bu programla kontrol ederim error scan sadece bir sorun olup olmadığını kontrol eder.

HDD Tune ile error scan yapmakta fayda var bozulmuş olabilir eğer error bulursa diski o bölümden ayırırsınız.
1611319659476.png
Bu ana kadar yemyeşil yani sağlıklı olarak sonuç verdi. Bir de dikkatimi çeken bir durum var. Stabil olmayan sektörlerin olduğunu söylüyor. "Current Pending Sector" kısmı uyarı veriyor.

Bu ana kadar yemyeşil yani sağlıklı olarak sonuç verdi. Bir de dikkatimi çeken bir durum var. Stabil olmayan sektörlerin olduğunu söylüyor. "current pending sector" kısmı uyarı veriyor.

Bu sorunun çözümü komple format atmaktır ama disk gerçekten bozuksa format sonrasında da tekrardan artacaktır.

Geri
Yukarı