"Disk veya diskler üzerinde bu işlemi tamamlamaya yetecek boş alan yok" Hatası

ahmed ensar

Kilopat
Makaleler
7
Sabit diskteki D sürücüsünü genişletemiyorum. 1GB bile desem gene aynı hatayı veriyor. D'yi biçimlendirmeden yapmak istiyorum.

Yardımcı Olacak Yok mu ?

1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözemeyen olduysa.

Benim de başıma aynı şey geldi uzun süre araştırdım bulamadım bir sürü program falan indirdim ama olmadı halbuki çözüm çok basitmiş.

Diski temel diske çevirmemiz gerekiyormuş sadece bilmeyenler için.
  1. Dinamikten temel diske dönüştürmek istediğiniz diskteki tüm birimleri yedekleyin.
  2. Disk yönetimi'nde temel diske dönüştürmek istediğiniz dinamik diskteki tüm birimleri sağ tıklatın ve sonra diskteki her birim için birim sil'i tıklatın.
  3. Diskteki birimlerin tümü silindiğinde, diski sağ tıklatın ve sonra temel diske dönüştür'ü tıklatın.
Daha sonra tekrar deneyin cidden bu kadar basitmiş.

Çözemeyen olduysa.

Benim de başıma aynı şey geldi uzun süre araştırdım bulamadım bir sürü program falan indirdim ama olmadı halbuki çözüm çok basitmiş.

Diski temel diske çevirmemiz gerekiyormuş sadece bilmeyenler için.
  1. Dinamikten temel diske dönüştürmek istediğiniz diskteki tüm birimleri yedekleyin.
  2. Disk yönetimi'nde temel diske dönüştürmek istediğiniz dinamik diskteki tüm birimleri sağ tıklatın ve sonra diskteki her birim için birim sil'i tıklatın.
  3. Diskteki birimlerin tümü silindiğinde, diski sağ tıklatın ve sonra temel diske dönüştür'ü tıklatın.
Daha sonra tekrar deneyin cidden bu kadar basitmiş.
denedim olmadı

Ben çözdüm diskimde kullanmadığım bi kısım vardı o kullanmadığım kısımda birim i sil yapınca öbürü de silinebilir ve ya yeni birim oluşturulabilir oldu

Adım adım:
  • MiniTool Partition Wizard kurun.
  • Disk 1'de yer alan 172 GB ve 450 MB alanları silin.
  • Daha sonra Merge komutu ile bütün bölümleri birleştirin.

Recep abi çok sağol 1 haftadır uğraşıyorum 1 TB diskim vardı 450 GB ını Kullanamıyordum Yardımın İçin Sağol

Geri
Yukarı