Disk Yazma Korumalı

fatihcoskun27

Hectopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar sandisk 8 gb cruzer flash diskim var(dı) .2 tane flash diskim var ve bunları masaüstünden daha rahat kullandığım için hızlandırmak için readyboost yapıyordum.Fakat bir gün gördüm ki ;
3B186db.png

Disk yazma korumalı olduğunu gördüm , bunun için çoğu forumdan yardım almayı denedim...Flashfree,Hp Formatter ,Silicon bilmemne Formatter,Sandisk'in kendi sitesinden Launchpad Removal indirmeye çalıştım fakat olmadı.

USB Device ID: VID = 0781 PID = 5530
Modelim ise cruzerdir.

1- Flash Diskinin üzerinde yazma koruma kilidi var mı? Eğer varsa onun kilidini kaldırın.

2- Kayıt defterinde HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies kısmına gelin, orada write protect kısmına sağ tıklayıp değiştire basın ve değeri "0" yapın.

3- Bu ikisi işe yaramazsa anti-virüs ile taratın bir ihtimal virüs engelliyor olabilir.

4- ilk üçü işe yaramazsa diski formatlayabilirsiniz.

1- Flash Diskinin üzerinde yazma koruma kilidi var mı? Eğer varsa onun kilidini kaldırın.

2- Kayıt defterinde HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies kısmına gelin, orada write protect kısmına sağ tıklayıp değiştire basın ve değeri "0" yapın.

3- Bu ikisi işe yaramazsa anti-virüs ile taratın bir ihtimal virüs engelliyor olabilir.

4- ilk üçü işe yaramazsa diski formatlayabilirsiniz.
Hepsini de yapmaya çalıştım.Hiçbiri de olmadı.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı