Diskler arası GB taşıma ve birleştirme

jamiebey

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Laptopımda C ve D olmak üzere iki tane disk var. İkisi de tek bir SSD'ye bağlı. C diskinde 14 GB yer var D diskinde 46 GB yer var. Ben C diskinden 4 GB alıp D diskine aktarmak istiyorum. Yani sonuç olarak C diskinde 10GB yer kalacak D diskinde 50GB yer olacak. Pek çok yere baktım ama herkes bir diski silip diğerine aktarmış ya da diski bölüp yeni disk oluşturmuş vs. benim amacım hiçbir veri kaybetmeden, iki diskteki boş GB'ları tek bir diske aktarabilmek. Ben C diskini küçült deyip 4 GB çıkarabiliyorum. Ama D diskini büyüt dediğimde o 4 GB'ı görmüyor, sanki o 4 GB sadece C diskinin namusuymuş gibi takılıyor. Her iki disk de sadece kendisinden çıkan gbları geri alabiliyor. Halbuki her iki disk de tek bir SSD'ye bağlı.

Yeterince depolama alanı olmayan bence pek çok insan vardır. O yüzden bu konu sadece benim değil çok kişinin işine yarayabilir? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
C'den küçült dediğiniz kadarını D'ye aktarmanız için D için birimi sil deyip daha sonra genişlet demeniz gerekmekte. Tabii siz dosyalarınız olduğundan bunu yapamazsınız. Ama mini tool Partition programı ya da benzeri bunu yapar mı bilmiyorum.

C'den küçült dediğiniz kadarını D'ye aktarmanız için D için birimi sil deyip daha sonra genişlet demeniz gerekmekte. Tabii siz dosyalarınız olduğundan bunu yapamazsınız. Ama mini tool Partition programı bunu yapar mı bilmiyorum.
Mini Tool Partition programı olmadan bunu yapmak mümkün değil mi? Çünkü bazı forumlarda bu programın bilgisayara zarar verdiğini yazmışlar. O yazıları görünce hiç güvenemiyorum doğrusu. Sonuçta önemli dosyalarım var ve riske atmak istemem.

Ben de olmaz demedim ki okuyun önce iyice. Dosyalarını silmeden olsun istiyor eğer biliyorsanız bunun programla ancak olabileceğini öbür türlü birimi sil demesi gerektiğini söyledim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Diğer arkadaş mesajları silmiş galiba. Gördüğüm kadarıyla bunun tek yolu MiniTool Partition programı kullanmak. İndirirken tereddüt ettim acaba bir sorun olur mu diye ama programla 2 dakikada hallettim, sonra programı tekrar kaldırdım. Şimdilik sorunsuz bir şekilde hallettim gibi görünüyor. Teşekkürler @ÇAĞATAY TORUN
Konu "çözüldü" olarak değiştirilebilir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı