Diskte alan açma

Eros

Kilopat
Yer
Elâzığ
Daha fazla  
Ekran Alıntısı.PNG

Oyunlardan dolayı doldu. Daha indirmediğim oyunlar bile var. Mecburen oynayıp oynayıp sileceğiz hemen yenilerine yer açılsın diye. C'ye çok yüklemek istemiyorum güncellemelerle falan doluyor zaten. Disk temizleme, disk birleştirme gibi işlemleri de yapıyorum. Başka alternatif, çok bilinmeyen bir yöntem var mıdır onu merak ettim.
Bir de Steam oyunlarım söylediğim gibi D diskinde. Yeni bir oyunu C diskine kursam bir sorun olur mu?

C diskini sonuna kadar doldurmadığınız sürece bir şey olmaz.
20-30 GB boş alan kalsın yeter.
Disk temizleme işleminden sistem dosyalarını temizleye basın.

temp, %temp%, Prefetch dosyalarını da temizleyin derim.
Yeni disk için bilgisayarın parçalarının açılması gerekir değil mi? Dizüstü.

Evet bilgisayarın iç kısmı açılır ve eklenir garantisi var ise servis ile iletişime geçin sabit diskinizi yükseltmek istediğinizi veya M.2 yuvası mevcut ise M.2 SSD taktırmak istediğinizi belirtin yardımcı olacaklardır. Eğer garantisi yok ise bildiğiniz güvendiğiniz bir bilgisayarcıya taktırmanızı öneririm.

temp, %temp%, Prefetch dosyalarını da temizleyin derim.

Evet bilgisayarın iç kısmı açılır ve eklenir garantisi var ise servis ile iletişime geçin sabit diskinizi yükseltmek istediğinizi veya M.2 yuvası mevcut ise M.2 SSD taktırmak istediğinizi belirtin yardımcı olacaklardır. Eğer garantisi yok ise bildiğiniz güvendiğiniz bir bilgisayarcıya taktırmanızı öneririm.
O zaman bir iki sene daha idare edeyim, yeni bilgisayar alırım inşallah.
Son bir sorum olacak. Benim bilgisayar 1TB'mış. 2TB'lık dizüstü bilgisayarlar oluyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı