Diskte ayırdığım birim görünmüyor Windows 10

Mert Güldiken

Hectopat
Daha fazla  
Bugün Windows 10 bilgisayarımda 150 GB'lık diskimden 35 gb civarı bi bölümü ayırmak istedim. Küçülttüm birimi fakat yeni birim bölümü gelmedi depolama yönetim kısmında bi yardımcı olursanız sevinirim hocam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün Windows 10 bilgisayarımda 150 GB'lık diskimden 35 gb civarı bi bölümü ayırmak istedim. Küçülttüm birimi fakat yeni birim bölümü gelmedi depolama yönetim kısmında bi yardımcı olursanız sevinirim hocam.
Disk yönetimi kısmından diskinize bir bakın. Bazen bölümler silinmiş olabiliyor. Eğer öyle ise sağ tıklayıp yeni basit birim deyip ileri demeniz yeterli.

Aynen bana her format attığımda bu oluyor , ayırdığım bölüm gözükmüyor . arkadaşın dediğini yapınca düzeliyor .
Bilgisayarıma yan tıkla en altta yönet var ona tıkla çıkan ekranda depolama birimlerini yönete tıkla , biraz geç açılabilir . açılan ekranda kaybolan diskiniz sağda olandır ona yan tıklayıp biçimlendirirseniz gelir diskiniz.

Disk yönetimi kısmından diskinize bir bakın. Bazen bölümler silinmiş olabiliyor. Eğer öyle ise sağ tıklayıp yeni basit birim deyip ileri demeniz yeterli.
Disk yönetimindeki küçültülen birim yok işte . Yeni basit birim diyemiyorum bu sebeple .

Aynen bana her format attığımda bu oluyor , ayırdığım bölüm gözükmüyor . arkadaşın dediğini yapınca düzeliyor .
Bilgisayarıma yan tıkla en altta yönet var ona tıkla çıkan ekranda depolama birimlerini yönete tıkla , biraz geç açılabilir . açılan ekranda kaybolan diskiniz sağda olandır ona yan tıklayıp biçimlendirirseniz gelir diskiniz.
Verilerim gitsin istemiyorum . 20 gb civarı belgem var . Disk yönetiminde birtek yönetici diskim var .

yeni birim oluşturmana gerek yok.
zaten oluşturulmuş bir bölüm o ama harf atanmadığı için
göremiyorsun.
disk yönetiminden göremediğin bölümü görebilirsin ama sadece boyut olarak yazar harf yazmaz yani o harfiz bölüme sağ tıklayarak "sürücü harfi ve yolu değiştir" diyerek
ardından değişitir butonuna basarak harf seçebilirsin seçip onayladığında otomatik kullan penceresi gelecektir o pencere geldiğinde sorun çözülmüş demektir. ben bi zamanlar her windows 7 formatı attığımda aynı sorunu yaşıyordum. alıştım artık. yinede anlayamadıysan pm at yardımcı olmaya çalışırım.

DİPNOT:diskinizi biçimlendirmenize gerek yok. veri kaybı yaşamadan sorunu çözebilirsiniz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı