Dişlere Dille Dokununca Sallanıyor Hissi

emiirhans

Hectopat
Makaleler
2
Arkadaşlar, şimdi fark ettim yatarken. Dilimle dişlerimi ittirmeye çalışınca çok hafif oynuyor gibi çok hafif ama, bu psikolojik mi yoksa gerçekten oynuyorlar mı merak ediyorum, dişçi bir arkadaşımla yarın konuşacağım bunu fakat size de sorayım dedim :D. Size zahmet bir denerseniz memnun olurum. Bir benim mi dişim oynuyor 😂? Demeden geçmeyeyim. Düzenli olarak dişçiye giderim, günde 2 defada fırçalıyorum, ilgisizlikten doğan bir durum olamaz yani ;).

Arkadaşlar, şimdi fark ettim yatarken. Dilimle dişlerimi ittirmeye çalışınca çok hafif oynuyor gibi çok hafif ama, bu psikolojik mi yoksa gerçekten oynuyorlar mı merak ediyorum, dişçi bir arkadaşımla yarın konuşacağım bunu fakat size de sorayım dedim :D. Size zahmet bir denerseniz memnun olurum. Bir benim mi dişim oynuyor 😂? Demeden geçmeyeyim. Düzenli olarak dişçiye giderim, günde 2 defada fırçalıyorum, ilgisizlikten Doğan bir durum olamaz yani ;).

Sonuçta dişlerin ete bağlı diş etlerin güçsüz kaldıkça sallanır en sonunda diş kaybı yaşarsın.

Eğer girdiğiniz yaş doğruysa pek normal bir durum değil, çünkü süt dişlerinizin çoktan düşmüş olması gerekir. Bazen çeşitli vitamin ve minerallerin eksikliğinden diş kökleri gevşeyebiliyordu sanırım. Psikolojik olma durumu dışında, bir dişçiye görünmeniz iyi olur.

Arkadaşlar, şimdi fark ettim yatarken. Dilimle dişlerimi ittirmeye çalışınca çok hafif oynuyor gibi çok hafif ama, bu psikolojik mi yoksa gerçekten oynuyorlar mı merak ediyorum, dişçi bir arkadaşımla yarın konuşacağım bunu fakat size de sorayım dedim :D. Size zahmet bir denerseniz memnun olurum. Bir benim mi dişim oynuyor 😂? Demeden geçmeyeyim. Düzenli olarak dişçiye giderim, günde 2 defada fırçalıyorum, ilgisizlikten doğan bir durum olamaz yani ;).
Psikolojik gibi duruyor :D Düzenli olarak görünüyorsan bu tarz problemler birden ortaya çıkmaz önceden sinyal verir. Yüz veya çene bölgesinde bir travma geçirmediyseniz yüksek ihtimalle problem yoktur.

Eğer girdiğiniz yaş doğruysa pek normal bir durum değil, çünkü süt dişlerinizin çoktan düşmüş olması gerekir. Bazen çeşitli vitamin ve minerallerin eksikliğinden diş kökleri gevşeyebiliyordu sanırım. Psikolojik olma durumu dışında, bir dişçiye görünmeniz iyi olur.
Yaş doğru.
Arkadaşlar dayanamayıp aradım yarım saat önce :D. Dişlerimde bir sorun olmadığını, psikolojik olabileceğini söyledi arkadaşım, bakımlarını da o yapıyordu zaten ama mesajlarım iletilmeyince kararsız kalmıştım arasammı aramasammı diye. Yazanlara teşekkürler.

Psikolojik de değil, sorun olduğu için de değil :) Dilinle itince bütün dişlerini ittirdiğin dişleri yani hissediyorsan evet ittiriyorsun ama dişleri değil :) Çeneği hafif ittirmiş oluyorsun bu da sana dişlerin oynadığını zannediyorsun kısaca aklının oynadığı bir oyun. Elle sallanmıyorsa diş eti sorunun yoksa kafana takma.

Yeni konular

Geri
Yukarı