Disney+ için VPN önerisi

Ücretsiz ve hatta ücretli VPN´lerin çoğu büyük ihtimalle yasaklıdır. Kendin VPS/VDS kiralayıp, OpenVPN ile VPN sunucunu kurabilirsin. Hatta eğer varsa biraz daha para verip sana özel bir IP adresi tahsis ettirebilirsin. Her serviste bu hizmet olmayabilir.

Express VPN, CyberGhost deneyebilirsiniz. Ücretsiz versiyonları var mı emin değilim. CyberGhost'u aylık 2.25 dolar gibi cüzi bir paraya alabiliyorsunuz. Almaya değer. :)
Bakacağım.
Hocam eğer yapabiliyorsanız modem arayüzünden DNS ayarlarını değiştirip tüm engelli sitelere girebilirsiniz VPN kullanmadan. Ben o şekilde kullanıyorum şimdi baktım Disney+'da giriyor. VPN'ler hız kaybı yaşatabilir o sebeple dedim. Yoksa VPN'lerin yararı çok özellikle anonimlik sağladıkları için.
Modeme arayüzüne erişimim yok. Fakat login kısmına gelebiliyor musunuz? Eğer gelirseniz paylaşabilir misiniz?
Aslında basit hocam. modemde DHCP ayarları içinde dns1 ve dns2 var onları değiştirince rahatlıyorsun hız kaybı olmadan sınırsız internet. Belki işinize yarar diye resimde ekledim. Umarım işinizi görür.
Modeme arayüzüne erişimim yok. Fakat login kısmına gelebiliyor musunuz? Eğer gelirseniz paylaşabilir misiniz?
Proton denediniz mi?
Hayır, konuda olanları sırasıyla deneyeceğim.
DNS değiştirmeyi denediniz mi hocam? Çok bir bilgim yok ama bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışayım.
1.1.1.1 kullanıyorum hali hazırda. Ne kullanabilirim?
Kaspersky'ın kullanıyorum, ilk ay 8-9 TL olması lazım. Çok kaliteli dünyanın her yerine bağlanabiliyorsunuz, hız ve gecikme süresi de çok düşük tavsiye ederim.
Disney+'a her VPN giriyor fakat login kısmına kadar gelebiliyor musun?
VPN unlimited vardı promosyon olarak 6 ay veriyor onu Netflix de kullandığımda çalışmıştı hızıda gayet iyiydi, genelde ücretsiz VPN servislerini pek sevmesemde bu VPN'yi sadece erişemediğim sitelerde ve Netflix için kullanıyorum herhangi bir hesabıma giriş yapmıyorum, Google da araştırırsan bu firmanın promosyonunu görüceksindir.
Çoğu VPN ile Netflix izleyebiliyorsun.
Ücretsiz ve hatta ücretli VPN´lerin çoğu büyük ihtimalle yasaklıdır. Kendin VPS/VDS kiralayıp, OpenVPN ile VPN sunucunu kurabilirsin. Hatta eğer varsa biraz daha para verip sana özel bir IP adresi tahsis ettirebilirsin. Her serviste bu hizmet olmayabilir.
Web Hosting servisi satın almıştım. Şu an hazırlanıyor, onu kullanabilme şansım var mı?

Web hosting servisi satın almıştım. Şu an hazırlanıyor. Onu kullanabilme şansım var mı?
Hosting olmaz. En azından VPS, VDS ya da dedicated server olması lazım. Çünkü sunucuya uzaktan bağlanıp OpenVPN server yazılımını kuracaksın. Ardından kendi bilgisayarına aynı yazılımın clientini, yani istemcisini kuracaksın ve bu sayede kendi bilgisayarından uzaktaki sunucunun IP adresini kullanarak internete çıkacaksın. Düz hostinglerde bunları yapamazsın.

Bakacağım.

Hayır, konuda olanları sırasıyla deneyeceğim.

1.1.1.1 kullanıyorum halihazırda. Ne kullanabilirim?

Disney+'a her VPN giriyor fakat login kısmına kadar gelebiliyor musun?

Çoğu VPN ile Netflix izleyebiliyorsun.

Web Hosting servisi satın almıştım. Şu an hazırlanıyor, onu kullanabilme şansım var mı?

Hocam şimdi denedim siteye giriyor fakat login sayfasında bölgede geçerli değil uyarısı veriyor. Yani DNS de işe yaramadı maalesef. Diğer arkadaşların dediği VPN'leri denemek lazım. Umarım çözersiniz.

En azından VPS, VDS ya da dedicated server olması lazım. Çünkü sunucuya uzaktan bağlanıp OpenVPN server yazılımını kuracaksın. Ardından kendi bilgisayarına aynı yazılımın clientini, yani istemcisini kuracaksın ve bu sayede kendi bilgisayarından uzaktaki sunucunun IP adresini kullanarak internete çıkacaksın.
Hocam bu yöntemle internet hızı yavaşlıyor mu?
Disney+ Şubat ortasında Türkiye’ye gelecek deniyordu hala Disney’den ses yok.

Hocam bu yöntemle internet hızı yavaşlıyor mu?
Teknik olarak sunucunun sağladığı hız ile sınırlısınız ancak evdeki internetin hızı, sunucunun sağladığı hız kadarsa ya da daha düşükse (çoğu durumda öyle) normalde görülen hız alınır. Hatta bazen ISS´lerin YouTube, Twitch gibi büyük platformların bant genişliğini (çok yoğun olduğu saatlerde) kısıtladıkları oluyor. Bu durumda normalde almamanız gereken düşük hızı bypass etmek için VPN kullanılır ve daha yüksek (normalde alınması gereken) hız elde edilir.

Farklı olarak VPN ile oyun oynanacaksa elbette aradaki bağlantıya bir de ek sunucusu gireceği için Ping artışı görülür. Bu da ayrı bir konu.

Disney+ şubat ortasında Türkiye’ye gelecek deniyordu. Hâlâ Disney’den ses yok.
Ben de Disney+´ın gelmesini uzun zamandır bekliyorum. Netflix´deki içerikler bana pek hitap etmiyor. Bu yüzden almadım ancak Disney+ gelince hemen almayı düşünüyorum. Özellikle Star Wars ve MARVEL yapımları için.

Seslendirme Kadroları Twitter hesabı Disney+´ın içerikleri için bazı seslendirme stüdyolarında çalışmalara başlandığını ima eden twitler atmıştı. Yani arkada bir şeyler yapıyorlar gibi görünüyor ama tam olarak ne zaman gelir belirsiz. Ben şahsen ek masraf + uğraş çıkarıp OpenVPN sunucusu kurmakla uğraşmayı hiç düşünmüyorum. Ayrıca resmi olarak geldiğinde Türkçe dublaj seçeneceği de mümkün olacak. Bu da beklemek için bir neden daha.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı