Disney Plus'da görüntü düşük kalitede

LeadyPawa

Hectopat
Yer
Avrupa'nın kıskandığı yer
Daha fazla  
Disney Plus'ı aldığımdan beri tüm içerikler düşük kalitede geliyor. Ayarlara girdiğimde veri kullanımı otomatikte yani alabileceğin maksimum kaliteyi veriyorlarmış ancak 480p civarı bir görüntü kalitesi alabiliyorum. Netflix, Prime Video ve YouTube'da bu sorun yok.

Not: PlayStation, telefon ve bilgisayardan denedim.

Disney Plus'ı aldığımdan beri tüm içerikler düşük kalitede geliyor. Ayarlara girdiğimde veri kullanımı otomatikte yani alabileceğin maksimum kaliteyi veriyorlarmış ancak 480p civarı bir görüntü kalitesi alabiliyorum. Netflix, Prime Video ve YouTube'da bu sorun yok.

Not: PlayStation, telefon ve bilgisayardan denedim.
Valla dostum bende aksine, Netflix'te alamadığım görüntülü kalitesini Disney Plus'ta aşırı keyifle alıyorum. Belki 1080P ama Netflixte gerçekten görüntü kalitesini hiç hissedemedim. 2 gündür Disney+ izliyorum ve muhtmeşem kalitede. Bende de senin tam tersin bir durum mevcutmuş, neden böyle oluyor bende anlamıyorum, aşırı saçma..
Dip Not : Monitörüm aynı platform hariç bir şey değiştirmedim yani.

Disney+ bilgisayarda izleyecekler için sadece microsoft store'dan indirdiğin uygulama için HD çözünürlük veriyor fakat yine de tatmin edici değil. 1080p değilde 720 veya 480 gibi duruyor.
Kullandığınız internet tarıyıcısının HD çözünürlük destekleyip desteklemediğini film sayfasının detaylarında bulabilirsiniz, aşağıya disney+ uygulamasından aldığım bir örneği bırakacağım.
Adsız.png

Aynı sorun bende de var sanırım Her yerde 4K içeriğe rahatlıkla ulaşabilirken Disney+'ta bir türlü istediğim verimi alamadım. Prime aboneliğim de var, orada 1080p olsa bile görüntü cam gibi çıkıyor. Burada ne izlediğimiz belli değil, 720p mi izliyorum, 1080p mi... İzlediğim çözünürlüğü belirten bir ibare de yok. TV de 4K alıp almadığımı da bilmiyorum. Normalde çıkması lazım.

Tarayıcıdan açtığınızda otomatik 4K seçeneği seçili olmasına rağmen yine 720p. Microsoft Store'da yine 720p görüntü kalitesi sunuyor. Hayır arkadaş anlamıyorum. Netflix'ten daha kötü kalite sunuyor. Bu platform pazarlama niye? 1080p izleyemeyeceksek o zaman hiç verme aboneliği. 4K ile 720p arasında dağlar kadar piksel farkı var.

Amazon prime uygulaması gerçekten cam gibi, 4k tv de aynı keza. Disney ilginç gerçekten, belki ilerleyen zamanlarda düzelir. Çünkü ortadoğuya verdiği görüntü kalitesi ile amerika-avrupa'ya verdiği kalitenin aynı olduğunu zannetmiyorum.

Diğer hiçbir platformda böyle bir gaddarlık görmedim. 1080p vermeyerek kazanç mı sağladığını sanıyor?

Geri
Yukarı