Display kablo vs HDMI kablo

!BaDBoY!

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

165 Hz 1 ms özelliklerinde bir monitörüm mevcut bunu 2. bir ekran olarak kullanmak istiyorum onunla herhangi bir oyun oynamayacağım. Oyun oynarken yanda video müzik sosyal medya vs. amaçlı kullanmak istiyorum.

Oyun oynarken bu monitörün ekran kartımdan çok bir güç harcasın oyunlarda fps düşürsün istemiyorum. Kendime 2M bir görüntü aktarımı kablosu almayı düşünüyorum DisplayPort'a bağlarsam ekran kartından çok güç yer mi ya da HDMI kablosu ile mi bağlamalıyım?

Yoksa iki kablonun da herhangi bir farkı yok mu?

Son düzenleme:
Hocam aşağıdaki siteden anladığım kadarıyla yarım watt civarı bir tüketimden bahsediyor hdmi için, dp ile arasında ne kadar fark olur bilmiyorum ancak hayatını etkileyecek bir güç tüketimi farkı olacağını sanmam.

Hocam aşağıdaki siteden anladığım kadarıyla yarım watt civarı bir tüketimden bahsediyor HDMI için, DP ile arasında ne kadar fark olur bilmiyorum ancak hayatını etkileyecek bir güç tüketimi farkı olacağını sanmam.

Hocam öncelikle yardımınız için teşekkürler. Ben yanlış yazmışım sanırım güç derken, oyun oynarken bu ikinci monitörüm açıkken bir etkisi olsun istemiyorum oyuna FPS düşüsü sağlamasın aynı ekran kartına iki monitör bağlayacağım için oyunlarımda FPS düşürmesin istiyorum. Bunu da en aza indirmek için acaba DP kablosu yerine HDMI kablosu ile bağlasam bir faydası olur mu diye düşündüm sadece.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı