Display Port'tan görüntü almak

Hocam işlemci sıcaklığın kaç benim işlemcim çok sıcak çalışıyor bu yüzden FPS'lerim çok düştü diye düşünüyorum güncelleme ile alakası yok. Yakında stok fanı değiştireceğim. Bir de BIOS'ta işlemci ayarlarını değiştirdin mi? Sanallaştırmayı falan açtın mı?

Dostum önerir misin senin sistemi? Sadece Valorant oynamayı düşünüyorum. Bir de 240Hz mi alıyorsun kaç Hz alıyorsun onu da söyler misin?

Kral kaç Hz alıyorsun peki yardımcı olur musun? Ben de böyle bir sistem dizmek istiyorum yazın 240 Hz monitörlü yapacağım ama.

Dostum benim kart Display Port girişine sahip. 240 Hz monitör ile kullanıyorum ve 240 Hz görebik.

Hocam işlemci sıcaklığın kaç benim işlemcim çok sıcak çalışıyor bu yüzden FPS'lerim çok düştü diye düşünüyorum güncelleme ile alakası yok. Yakında stok fanı değiştireceğim. Bir de BIOS'ta işlemci ayarlarını değiştirdin mi? Sanallaştırmayı falan açtın mı?

Hocam bu arada BIOS üzerinden ayarları ellemenizi tavsiye etmiyorum. Ben tray işlemci olduğu için Gamepower fan ile kullanıyordum. Sıcaklık değerlerim boşta 55 oyun içi 72 yük altında ise 86 dereceleri gördüm. Elimde Corsair H100I model sıvı soğutma vardı onu montajladım şimdi sıcaklık değerlerim boşta 40 oyun içi 55 yük aldım 70 dereceyi geçmedi.

Dostum önerir misin senin sistemi? Sadece Valorant oynamayı düşünüyorum. Bir de 240Hz mi alıyorsun kaç Hz alıyorsun onu da söyler misin?

Hocam benim 5600X'im bir tık ısınıyordu ID-Cooling 240XT getittirdim yurt dışından(TR'de de satışı var ama çok satılmıyor biraz da fiyatı pahalı). Valorant içi sıcaklığım Max 60 şu an ve FPS'lerim 250-400 arası. Çözünürlüğü düşürürsen bundan fazla FPS bile alabilirsin. Benim sistemimi öneririm ancak hazır sistem satan sitelerden 5600X işlemcisini RTX3060 ile kombine eden siteler var. İstersen de öyle al. Senin bütçene kalmış paran kısıtlıysa benim gibi yap ve ileride iyi bir ekran kartı al. Param var dersen de kaliteli düzgün hazır sistemleri de öneririm yani. Şuan ki kurla ben tekrardan bir pc alsam hazır sistem alırım. 240Hz konusunu anlayamadım ne demek istediğini. Monitör diyorsan ben 144Hz aldım. Zaten bu konudaki önceki iletilerimden hangi monitörü aldığımı görebilirsin. İyi günler.
Dostum benim kart Display Port girişine sahip. 240 Hz monitör ile kullanıyorum ve 240 Hz görebik.

Hocam bu arada BIOS üzerinden ayarları ellemenizi tavsiye etmiyorum. Ben tray işlemci olduğu için Gamepower fan ile kullanıyordum. Sıcaklık değerlerim boşta 55 oyun içi 72 yük altında ise 86 dereceleri gördüm. Elimde Corsair H100I model sıvı soğutma vardı onu montajladım şimdi sıcaklık değerlerim boşta 40 oyun içi 55 yük aldım 70 dereceyi geçmedi.
Bu arada işlemciyi test ettiğin program nedir mümkünse söyler misiniz ? Nasıl test ettin ben de bir soğutucu aldım da kıyaslamak isterim.

Hocam benim 5600X'im bir tık ısınıyordu ID-Cooling 240XT getittirdim yurt dışından(TR'de de satışı var ama çok satılmıyor biraz da fiyatı pahalı). Valorant içi sıcaklığım Max 60 şu an ve FPS'lerim 250-400 arası. Çözünürlüğü düşürürsen bundan fazla FPS bile alabilirsin. Benim sistemimi öneririm ancak hazır sistem satan sitelerden 5600X işlemcisini RTX3060 ile kombine eden siteler var. İstersen de öyle al. Senin bütçene kalmış paran kısıtlıysa benim gibi yap ve ileride iyi bir ekran kartı al. Param var dersen de kaliteli düzgün hazır sistemleri de öneririm yani. Şu anki kurla ben tekrar bir PC alsam hazır sistem alırım. 240Hz konusunu anlayamadım ne demek istediğini. Monitör diyorsan ben 144Hz aldım. Zaten bu konudaki önceki iletilerimden hangi monitörü aldığımı görebilirsin. İyi günler.

Bu arada işlemciyi test ettiğin program nedir mümkünse söyler misiniz? Nasıl test ettin ben de bir soğutucu aldım da kıyaslamak isterim.

Sıcaklık değerlerini openhardwaremonitör üzerinden kontrol ediyorum. Stres testini ise Prime95 ile yapıyorum.

Cevapladığın için teşekkür ederim dostum, ben de sadece Valorant oynadığım için böyle bir sistem almayı planlıyorum malum ekran kartları uçmuş durumda, belki ilerleyen zamanlarda takabilirim güzel bir ekran kartı. Yani öneriyorsun sistemi bir sıkıntı yaşamadın bunu mu anlamam lazım?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı