DisplayPort 1.1a Arabirimi

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
DisplayPort, tek bir kablo üzerinden 10.8 Gbps hızında, çift yönlü veri aktarımını mümkün kılarak monitörünüzde milyarlarca renk elde etmenizi sağlayan bir arabirimdir. Destekleyen monitörünüzün daha yüksek tazeleme hızlarına ulaşmasını da sağlayan bu arabirim, aynı zamanda Full HD çözünürlüğün üstünde çözünürlüklere çıkılmasını da mümkün kılar. Blu-ray diskler için HDCP kopya koruması da sunan DisplayPort 1.1a arabirimi, aynı zamanda 3D görüntü aktarımını da desteklemektedir.

DisplayPort efendi HDMI'ın ve DVI'ın yerine standart olması için çıkarılmış hissi yaratsa da HDCP kopya korumasından dolayı halen çok sıcak bakılmamaktadır. Aldığım Viewsonic 2753 ekran tipinde 2x HDMI 1x VGA bağlantıları bulunmakta, aldığım GTX680 OC'de ise 1xDVI S 1x DVI D 1xHDMI 1xDisplayport bulunmakta. Iki ekran kullanabilmek ve ekranlardaki hoperlörleri (bazıları için gereksiz de olsa) kullanabilmek için HDMI ve DisplayPort kullanmam gerekiyor. Sevgili DisplayPort'u HDMI'a uyumlayan çeviricileri Sirkecide Doğubankta veya karşısındaki Altınhan'da bulabilirsiniz. Fiyatları 25 TL ile 60 TL arası değişmekte. Zira ben bugün buldum ve "Vay canına, ne kadar pahalı." dedim satıcıya, pek oralı olmadı, parayı öderken sordum öğrendim Ispartalıymış. Dedim nesi meşhur? Pınargözü mağarası dedi. Siz siz olun en az 2-3 han gezmeden çevirici almayın, fiyat aralığı çok fazla ama Pınargözü mağarasını merak ettim.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı