Çözüldü DisplayPort sistem 144 Hz olmuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Heageloon

Decapat
Daha fazla  
Monitörüm 144 Hz desteklemesine ragmen Hz değiştirmeye çalıştığımda ekran siyah oluyor ve 20 sn. sonra geri geliyor, hala 60 Hz kalıyor. Bu arada format attıktan sonra böyle oldu. Bir de yeni RAM takıldı. 16x1 GB Dragos RAM.

1616483252690.png

Anlamadığım şekilde NVIDIA Denetim Masası'nda yenileme hızını maksimum 60 Hz olarak gösteriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tabii ki de.

Hem de Hz ayarını değiştirdiğimde ekran direk siyah oluyordu yani parlamıyorduda kapanıyor gibi bir şeyydi ama monitörun ışığı yanıyordu kabloyu değiştirmem lazım sanırım teşekkürler ilgilendğiniz için.

Kablonuzun desteklemediği hızı almak istediğiniz için olmuştur hocam. 2K monitörde 8K almayı denemek gibi bir şey bu. 720p video izletmeyen internet ile 2K izlemeyi denemek gibi.
Masaüstünde sağ tık > Görüntü Ayarları > Gelişmiş Görüntü Ayarları > Ekran 1 için görüntü bağdaştırıcısı özellikleri > Üstteki sekmeden monitör > Ekran yenileme sıklığı'nı 144 Hz yap.

Masaüstünde sağ tık > Görüntü Ayarları > Gelişmiş Görüntü Ayarları > Ekran 1 için görüntü bağdaştırıcısı özellikleri > Üstteki sekmeden monitör > Ekran yenileme sıklığı'nı 144 Hz yap.
denedim zaten olmuyor
Monitör sürücüsü ile alakalı veya ekran kartı ile alakalı olabilir.

Ekran kartı sürücüsü yeni monitörunkini bilmiyorum AOC'un sitesine giriyorum fakat marka modeli yazdığım halde boyle bir model yok diyor

Monitör bu

Masaüstünde sağ tık > görüntü ayarları > gelişmiş görüntü ayarları > ekran 1 için görüntü bağdaştırıcısı özellikleri > üstteki sekmeden monitör > ekran yenileme sıklığı'nı 144 Hz yap.

Hocam aynı yerden yapmaya çalışıyor arkadaş. Siz oradan 144Hz e alsanız da buradan alsanız da ekran kartı 144Hz görüntü vermeye başlayacak.

Denedim zaten olmuyor.

Ekran kartı sürücüsü yeni monitörunkini bilmiyorum AOC'un sitesine giriyorum fakat marka modeli yazdığım halde boyle bir model yok diyor.

Monitör bu.

Hocam şimdiden söylemekten fayda var Driver Booster kullanmayın. Ayrıca kasanıza takılı olan görüntü kablosu nedir? VGA, HDMI, Display Port vb. ?

Hocam aynı yerden yapmaya çalışıyor arkadaş. Siz oradan 144Hz e alsanız da buradan alsanız da ekran kartı 144Hz görüntü vermeye başlayacak.

Hocam şimdiden söylemekten fayda var Driver Booster kullanmayın. Ayrıca kasanıza takılı olan görüntü kablosu nedir? VGA, HDMI, Display Port vb. ?

Display Port kullanıyorum olmadı HDMI kullanmayı düşünüyorum 125 Hz 60'dan iyidir mantıken
Driver Booster ne bilmiyorum açıklık getirirsen sevinirim
Monitörun ayarlarında OverDrive diye bir seçenek var o olabilir mi?
Seviyeleri
Off/Weak/Light/Medium/Strong ben strongda kullanıyormuşum

Display Port kullanıyorum olmadı HDMI kullanmayı düşünüyorum 125 Hz 60'dan iyidir mantıken.
Driver Booster ne bilmiyorum açıklık getirirsen sevinirim.

Hocam Display Port kablosunun veremediği hızı HDMI nasıl versin diye düşünüyorum ama Display Port kablonuzun sürümü eski olabilir. Display Port 1.4 şu an en iyisidir. HDMI 2.1 HDMI kısmında en iyi modeldir. Driver Booster bilgisayarınızdaki driverları kendi güncelleyen ve %99 yanlış driver kurarak bilgisayarları bozan bir uygulamadır. Eğer driver güncellemeyi bilmiyorsanız başka bir konu açınız. Asla bu tür programları kullanmayınız.

Hocam Display Port kablosunun veremediği hızı HDMI nasıl versin diye düşünüyorum ama Display Port kablonuzun sürümü eski olabilir. Display Port 1.4 şu an en iyisidir. HDMI 2.1 HDMI kısmında en iyi modeldir. Driver Booster bilgisayarınızdaki driverları kendi güncelleyen ve %99 yanlış driver kurarak bilgisayarları bozan bir uygulamadır. Eğer driver güncellemeyi bilmiyorsanız başka bir konu açınız. Asla bu tür programları kullanmayınız.
monitor ayarlarında DP capability diye bir ayar var o olabilirmi sürümü şuan 1.2 de

Geri
Yukarı