DisplayPort'u HDMI'a çevirme

IEmre

Decapat
Daha fazla  
Dell E2318H model monitör aldım. Monitörün HDMI girişi yok, DisplayPort girişi var. Kasanın da DisplayPort girişi yok, HDMI girişi var. Display girişini HDMI'ya çevirmek için böyle bir ürün buldum ama bunun Display'i HDMI'ya mı, yoksa HDMI'yı Display'a mı çevirdiğini tam anlayamadım. Bu ürün DisplayPort girişi olan monitörü HDMI girişi olan kasaya bağlantısını sağlar mı? Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• dp2.jpg
    dp2.jpg
    36,1 KB · Görüntüleme: 31
  • 61Qxi0M5KCL._AC_SL1000_.jpg
    61Qxi0M5KCL._AC_SL1000_.jpg
    75,3 KB · Görüntüleme: 36
HDMI to VGA dönüştürücü de var fakat görüntü kalitesi DP gibi olmaz.
Yani biraz kalite istiyorum. Paugge ultra sertifikalı HDMI 2.1 8K kablo kullanıyorum. Kasa çok eski, HDMI girişi bile yok. Ekran kartını HDMI'ya dönüştürücü ile TV'ye bağlayıp kullanıyorum. Yeni Monitöre geçtim ama onda da VGA girişi çalışmıyor, HDMI girişi yok.

Anladım hocam. Konuya netlik getirelim. Sizin kasada/ekran kartı tarafında hangi portlar var? İlk olarak HDMI var demişsiniz.

Anladım hocam. Konuya netlik getirelim. Sizin kasada/ekran kartı tarafında hangi portlar var? İlk olarak HDMI var demişsiniz.
Kasada VGA girişi var. Ekran kartında ise dâhili bir parçayla HDMI'yı bağladığım böyle bir giriş var.

Dosya Ekleri

• IMG_20220625_154623.jpg
    IMG_20220625_154623.jpg
    158,4 KB · Görüntüleme: 17
Tamamdır hocam. Sizde HDMI da var. HDMI to DP alabilirsiniz.

Hocam, dikkatli baktım da sizin HDMI Mini olan. Buna göre de bir aparat lazım. Benim ilk attığım zaten HDMI to DP.

Geri
Yukarı