Distortion Pedal Yapmak

Johan Hegg

Hectopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba sevgili dostlar. Gitarım için efekt pedalı yapmayı düşünüyorum. Elimden lehimleme işi falan geliyor. Fakat birkaç yardım lazım. Bir yerden şöyle bir efekt pedalı devresi buldum. Fakat malzemeleri yanlış alırım diye endişelendim. Çünkü daha önce küçük bir amfi yapacaktım elektronikçiler yanlış malzeme verdiler. Bende tam bilmediğim için dikkat etmedim. En üstteki fotoğrafta malzemeler yazıyor. Bu konu benim için önemli lütfen çok iyi anlayan varsa malzemelerin listesini bekliyorum.

Dosya Ekleri

• pdl16-1.jpg
    pdl16-1.jpg
    195,3 KB · Görüntüleme: 337
  • pdl16-2.jpg
    pdl16-2.jpg
    85 KB · Görüntüleme: 355
  • pdl16-3.jpg
    pdl16-3.jpg
    122,9 KB · Görüntüleme: 347
  • sonic_pic_851.jpg
    sonic_pic_851.jpg
    29,4 KB · Görüntüleme: 229
Son düzenleyen: Moderatör:
Seneler sonra mesaj yazmışsın kusura bakma görmedim. Malzemeleri aldım, baskı devreyi plakete geçiremedim düzgün bir şekilde. Çünkü asite attığımda bazı kısımları çıkmamış oluyordu. O yüzden ben de delikli plaket aldım. Malzemeleri plaket üzerine yerleştirip neyin neyle bağlantılı olduğunu anlamaya çalıştım. İşin içinden çıkamayınca da olduğu gibi bıraktım. Malzemeler falan duruyor. Devrenin çalışıp çalışmadığını bilmiyorum. Fakat sana şu şekilde söyleyeyim. Yakın zamanda (2-3 ay kadar oluyor) mini bas gitar amfi devresi buldum. Tüm malzemeleri aldım ve aynısını yaptım. Devre çalışmadı. O yüzden netteki devrelere güvenmiyorum artık. Hobi amaçlı yapıyordum fakat çalışmayınca sinir hastalığına dönüşüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı