Diy Wheel Oyunda Gözükmüyor

Rcdamn

Decapat
Arkadaşlar öncelikle merhaba.

Ben evde kendi çapımda Arduino Pro Micro ile bir direksiyon seti yaptım. Fakat oyunlarda çalıştıramadım. MMjoy2 uygulaması üzerinden pedallarım, direksiyonum ve shifterlarım çalışıyor gözüküyor. Ama oyunlara girince benim direksiyon setini görmüyor. Çok araştırdım ama bulamadım. Wheel Config uygulaması üzerinden hiç tanıtamadım zaten. Oyunlarda da hiç görmüyor bir yardımcı olur musunuz lütfen?
@Akif9748 @Affansen yardımcı olur musunuz? Wheel config uygulmasında direksiyon dönmüyor. FFB'siz yaptım direksiyonu bu arada. Dediğiniz gnd pin 6 yı yaptım ya ben beceremedim ya da olmuyor.

Son düzenleme:

Ben evde kendi çapımda Arduino Pro Micro ile bir direksiyon seti yaptım. Fakat oyunlarda çalıştıramadım. MMjoy2 uygulaması üzerinden pedallarım, direksiyonum ve shifterlarım çalışıyor gözüküyor. Ama oyunlara girince benim direksiyon setini görmüyor. Çok araştırdım ama bulamadım. Wheel Config uygulaması üzerinden hiç tanıtamadım zaten. Oyunlarda da hiç görmüyor bir yardımcı olur musunuz lütfen?
@Akif9748 @Affansen yardımcı olur musunuz? Wheel config uygulmasında direksiyon dönmüyor. FFB'siz yaptım direksiyonu bu arada. Dediğiniz gnd pin 6 yı yaptım ya ben beceremedim ya da olmuyor.
Windows arama kısmına joy.cpl yazın, orada görünüyor mu?

Windows arama kısmına joy.cpl yazın, orada görünüyor mu?
Orada gözüktüğünde genelde oyunlarda da gözüküyor.

GND ile 6. pin arası çalışmama durumunda bile direksiyon hafif kıpırdar. Eğer direksiyon kıpırdamıyorsa en kolay işten başlayıp karta tekrar o yazılımı atın. Yine çalışmazsa giden kabloları kontrol edin, jumper kablolar çok kolay kırılıyor ve temassızlık yapıyor. Multimetre varsa kısa devre modunda tüm kabloları test edin. Kullandığınız encoder ne bilmiyorum ancak içini görebiliyorsanız encoder plastiğinin içinden mor bir ışık süzer çalışırken. Öncelikle bunları kontrol edin.

Joy.cpl kısmında gözüküyor. Encoder yok. Sadece potansiyometre ile yaptım. Mmjoy2 den çalıştığı gözüküyordu. Wheel Configte de bazen kıpırdıyor ama sonra gidiyor. Bir de f1 2020 de ayar yapamadım bu konular hakkında yardımcı olur musunuz?

Joy.cpl kısmında gözüküyor. Encoder yok. Sadece potansiyometre ile yaptım. Mmjoy2 den çalıştığı gözüküyordu. Wheel Configte de bazen kıpırdıyor ama sonra gidiyor. Bir de f1 2020 de ayar yapamadım bu konular hakkında yardımcı olur musunuz?
Wheel Config ile yaparken Analog pinleri eksenlere atadınız mı? Standart olarak RX TX pinleri geliyor belki gözden kaçırmış olabilirsiniz.

Ekledim. Şunu farkettim daha yeni, x axise aldığım zaman direksiyon yerinde oluyor ya oradayken o üçgen harekete etmiyor. Fakat mesela y axise aldığım zamana üçgenin yanındaki bar kırmızı oluyor yani pedal barı ve orada direksiyonu hareket ettirdiğim zaman o bar eksilik alçalıyor yönlerine göre yani orada çalışıyor fakat x axise aldığım zaman üçgen dönmüyor

Ekledim. Şunu farkettim daha yeni, x axise aldığım zaman direksiyon yerinde oluyor ya oradayken o üçgen harekete etmiyor. Fakat mesela y axise aldığım zamana üçgenin yanındaki bar kırmızı oluyor yani pedal barı ve orada direksiyonu hareket ettirdiğim zaman o bar eksilik alçalıyor yönlerine göre yani orada çalışıyor fakat x axise aldığım zaman üçgen dönmüyor
6. pin olayını yaptığınızı söylemişsiniz ama kabloyu değiştirip tekrar deneyin. Dediğiniz şekilde çalışması gerekiyor.

6. pin olayını bir detaylı anlatır mısınız acaba? Bütün kabloları arduniodan söküp gnd ve 6.pini birbirine mi bağlayacağız ve bu arada program açık mı kapalı mı olacak ve de programdan bir şeyler yapacak mıyız?

6. pin olayını bir detaylı anlatır mısınız acaba? Bütün kabloları arduniodan söküp gnd ve 6.pini birbirine mi bağlayacağız ve bu arada program açık mı kapalı mı olacak ve de programdan bir şeyler yapacak mıyız?
Hiç bir kabloyu sökmeyin. Eğer boşta GND pini varsa 6. pin arasına kablo çekin ve o kabloyu hiç sökmeyin sürekli kalması gerekiyor. Program açık kapalı önemli değil 6. pin olayı FFB direksiyonlarda kalibrasyon için direksiyonu kilitliyor. O kablo takılıyken direksiyonu çevirmeyi deneyin.

Boş gnd yok shifterlara bağlı söksem shifterları öyle yapsam olur mu? Bu şekilde yaptım bu arada ama olmadı. Bende pro micro var onda da aynı şekil yapılıyor değil mi?
Olmuyor maalesef
Acaba encoder kullanmadığımdan mı kaynaklanıyor bu problem?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı