Diyanetin bütçesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hepsi bu Mozambik'li din adamlarında. Ebu Cehil bile Mozambik'ten daha inançlıdır eminim ki. Mozambik Devlet'inin mallarını talan etmek, ülkenin itibarını uluslararası alanda zedelemek, ülkenin iç güvenliğini riske sokma, milli değerleri yok sayma ve hakaret etme, yolsuzluk, adam kayırma, hortumlama, uyuşturucu, anayasayı bükme, vs. Haram olsun diyorum.

Son düzenleme:
Hepsi bu Mozambik'li din adamlarında. Ebu Cehil bile Mozambik'ten daha inançlıdır eminim ki. Mozambik Devlet'inin mallarını talan etmek, ülkenin itibarını uluslararası alanda zedelemek, ülkenin iç güvenliğini riske sokma, milli değerleri yok sayma ve hakaret etme, yolsuzluk, adam kayırma, hortumlama, uyuşturucu, anayasayı bükme, vs. Haram olsun diyorum.
Dikkatli olun. Zira yeni Türkiye'de (horror empire) Yaşıyoruz.
Silivri soğuktur.

Anlamsız inşaat sektörün de para harcıyoruz bu da yetmezmiş gibi diyanete fazla bütçe ayırıyoruz onun yerine altyapı veya eğitim için çalışmalar yapılabilir.

Diyanet kapatılsın da ne demek arkadaş? Olmadı direkt camileri yakıp yıkalım tam olsun. Bu kadar bütçe ayırmak yerine doğru ve işlevli hale getirelim demiyor kimse de kapatalım diyor. Forumdakilerin de hükümetten farkı yok bana kalırsa.
Cami bilim ve teknoloji mi üretiyor? Radikalleşmeyin. 21. yüzyılda en az önem verilmesi gereken şeylerden birisi diyanet işleri.

Cami bilim ve teknoloji mi üretiyor? Radikalleşmeyin. 21. yüzyılda en az önem verilmesi gereken şeylerden birisi diyanet işleri.
Ben varımızı yoğumuzu diyanete yatıralım demedim ki. Devletin bir kurumu olarak kalsın. Milyonlarca Müslüman yaşıyor burada, mutlaka bir dini kurum olmalı. Ayrıca o beğenmediğin camiler zamanında bilimin yuvasıydı da şimdilerde cemaatlerin yuvası oldu. :)

Bu sofracık, efendiler – ki iltikaama muntazır
Huzurunuzda titriyor – bu milletin hayatıdır;
Bu milletin ki mustarip, bu milletin ki muhtazır!
Fakat sakın çekinmeyin, yiyin, yutun hapır hapır…

Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin,
Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin!
-Tevfik Fikret

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı