Diyanetin bütçesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
10 yıl sonra azınlık olacaksınız zaten. Yaptırdığınız gereksiz camiler bomboş olacak.
Yukarıdaki arkadaşın söyleyemediğini söylemek de 10/10 oldu. Kirli düşünceleriniz eminim ki Türkiye'deki İslam'dan daha önce yok olacak. :)

Bu halkın büyük bir bölümü İslam dinine mensup olduğu için Diyanet İşleri Başkanlığı'nın kapatılması doğru değil. Fakat 13 milyar liralık bir bütçe kullanmak gerçekten hiç mantıklı ve doğru değil. 13 milyar liranın kullanılabileceği çok çok fazla alan var. Mesela bu bütçeden kısılarak emekliye zam yapılabilir, fabrika kurulabilir, öğrenciye destek verilebilir, esnafa destek verilebilir, okulların eksikleri giderilebilir...

Ticaret Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür Turizm Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı; bunlar Diyanet İşleri Başkanlığı'nın bütçe olarak geçtiği bakanlıklar.

Ülkede zaten yeteri kadar camii bulunuyor. Bakınız yanlış anlamayın lütfen bu kısmı. Hem bu kadar büyük bir bütçe kullanılıyor hem de vatandaştan destek olmaları için kampanya açılıyor, IBAN paylaşılıyor. Gerçekten gülünç ve bir o kadar trajik bir durum.

Diyanetin yeni projesi. Sokaklarda 2 bina 1 camii, 2 bina bir camii. Hatta artık namaz kılan kılmayan herkes evine camii odası yaptıracak. Bunun parasını devlet verecek. Diyanet gelip kontrol edecek. Bunun içinde bütçesi artacak. Zaytung haberi gibi oldu.

Kimse neye inandığınızı sorgulamıyor. Daha doğrusu ben. İsterseniz krem peynire tapın. Ama inandığınız din yüzünden bizim cebimizden para çıkıyor ise buna deliriyorum.

Biz Deistler için bina yapılsın. Deist Bakanlığı açılsın. Bütçeside Diyanet ile aynı olsun. Kafanız alıyor mu?

Ülkede ekonomi diye bir şey kalmamış. Paralar nereye gidiyor? Köy var. Nufüsu 200'ü geçmez. 5 camii var.
Merak ediyorum 6. sı ne zaman yapılacak?

Çok fazla. Her yıl artıyor diye biliyorum. Parayı mantıklı işlere yatırmak gerek. Eki Görüntüle 1029014

1621353389165.png

Ben geldim, selam! :).

Bütçe fazla. Biraz düşürülebilir.

Son düzenleme:
Diyanetin bütçesini geçtim, tamamen öteki dünya üzerine kurulmuş bir alanda fani dünyaya bu kadar yatırım yapan din adamları görmedim.

Eki Görüntüle 1029440

Ben geldim, selam! :).

Bütçe fazla.
Fotoyu kanıt falan olarak koymadık zaten. Gören de büyük iş yaptı sanır. Aradaki farkı anlayın diye. Zaten yapılan hastaneye gitmesen bile. Yapılan yoldan, köprüden geçmesen bile yapılan havalimanını kullanmasan bile parası herkesten senden bile çıkıyor aslan parçası. Rahat ol.

Baktım, kara bulutları dağıtan kimse yok. Ben olayım dedim. 😎
Fotoyu kanıt falan olarak koymadık zaten. Gören de büyük iş yaptı sanır. Aradaki farkı anlayın diye. Zaten yapılan hastaneye gitmesen bile. Yapılan yoldan, köprüden geçmesen bile yapılan havalimanını kullanmasan bile parası herkesten senden bile çıkıyor aslan parçası. Rahat ol.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı