Diyarbakır Barosu ile Şeyh Said Derneği, Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulundu

Benim için beyan esastır.

Bak mesela şuan HDP vekilleri bile çıkıp kameralar önünde terörü kınasa bunlar terör örgütüdür ve şerefsizler ile işimiz yoktur deseler benim için yeterlidir. Türkiye partisi olma yolunda bir adım atımış olurlar. ( Devamında sözünü tutmayıp iş birliği yaparsalar ona göre tekrar düşünülür.)

Ama bunu bile yapmadan HDP'ye selam çakmak yanyana durmak olmuyor.

Tamam anlayış saygı ama. Bir Şeyh Said'e anlayış veya saygıda olmaz heralde... Veya bir teröriste bölücüye sevgi olmaz heralde...
Şimdi bu konuyu desteklediğimden dolayı demiyorum ancak şöyle bir konuya değinmek zorundayım. Kime göre neye göre ? 20 sene öncede Feto bana göre teröristti ancak muhafazakar kesime göre dindardı. Efendiydi. Hocaydı. Şu an öküz öldü ortaklık bozuldu diye onlara terörist diyen kişi bana göre olmayabilir. Şeyh said konusu ile alakalı demiyorum. Ülkede Arapların bile hakkı var ama bu ülkenin vatandaşı olup da sırf etnik kökeninden dolayı iktidar tarafından sevilmeyen insanların hakkı yok. Ne güzel ülke lan :D (Lan şahsınıza söylenmemiştir.)

20 sene öncede Feto bana göre teröristti ancak muhafazakar kesime göre dindardı. Efendiydi.

Mahkeme kararı göre bakacaksın olaylara sana göresi bana göresi olmaz.

Mahkeme kararı yoksa zaten terörist diyemezsin.

ülkenin vatandaşı olup da sırf etnik kökeninden dolayı iktidar tarafından sevilmeyen insanların hakkı yok

Kim mesela etnik kökeni yüzünden iktidar tarafından sevilmeyenler? Çok afaki konuşuyorsun.

Şeyh Said bu ülke tarafından bu ülkenin yargısı tarafından yargılanmış idam edilmiş birisi ona ne saygısı olacak şimdi?
Sen Şeyh Said diyorsan bir taraf olmuş bir görüş savunuyor oluyorsun. O görüşte isyan ve bölücülük oluyor resmen.

Mahkeme kararı göre bakacaksın olaylara sana göresi bana göresi olmaz.

Mahkeme kararı yoksa zaten terörist diyemezsin.

Kim mesela etnik kökeni yüzünden iktidar tarafından sevilmeyenler? Çok afaki konuşuyorsun.

Şeyh Said bu ülke tarafından bu ülkenin yargısı tarafından yargılanmış idam edilmiş birisi ona ne saygısı olacak şimdi?
Sen Şeyh Said diyorsan bir taraf olmuş bir görüş savunuyor oluyorsun. O görüşte isyan ve bölücülük oluyor resmen.
Konuyu biraz farklı yerlere götürdüm. Kusura bakmayın. Şeyh Said meselesi için değildi sadece söylediklerim. İyi sosyaller dilerim. Çok fazla siyasi görüş paylaşmak istemiyorum. Malum ülkedeki adalet ortada. :) Herkesin görüşüne saygı duyuyorum.

Adamın adı zaten Şeyh Sait değil miydi yanlış hatırlamıyorsam?🤣

Sait ismi ibadet etmiş ve Allah’a karşı ibadetini yapmış kimse anlamına gelmektedir. Türkiye’de Sait ismine sahip ortalama 75 bin kişi bulunmaktadır.

Sait İsminin Anlamı Nedir? Sait Ne Demek?

Sait isminin birden fazla anlamları bulunmaktadır. Sait ismi kutlu ve uğurlu anlamlarına gelmektedir. Aynı zamanda Sait ismi ibadet etmiş ve Allah’a karşı görevini yerine getirmiş kişi demektir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı