Diyet için hazırladığım kahvaltı doğru mudur?

Neno Emir

Centipat
Merhaba arkadaşlar. Ciddi bir göbeği eritmek için spor salonuna yazıldım ve yediklerimi kökten değiştirme kararı aldım.
Fotoğrafta gördüğünüz üzere: 2 tane Cherry domates, 1 salatalık, biraz peynir, 4 yumurtanın 4 beyazı 1 sarısını az yağda kırdım tavada ( sarısını sevmediğim için 1 tane koyuyorum ) yanında 2 dilim tam buğday ekmek ve 1 bardak su. Sizce göbek eritmek için diyet döneminde bu kahvaltı doğru mudur? İlk başladığımda kahvaltıda sadece 5 yumurta haşlayıp yiyordum fakat öyle ne spora enerjim oluyordu ne de devam edecek midem. Sürdürülebilir bir diyet programı yapmak istiyorum kendime. Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 20230530_105626.jpg
    20230530_105626.jpg
    312,2 KB · Görüntüleme: 44
Merhaba arkadaşlar. Ciddi bir göbeği eritmek için spor salonuna yazıldım ve yediklerimi kökten değiştirme kararı aldım.
Fotoğrafta gördüğünüz üzere: 2 tane Cherry domates, 1 salatalık, biraz peynir, 4 yumurtanın 4 beyazı 1 sarısını az yağda kırdım tavada ( sarısını sevmediğim için 1 tane koyuyorum ) yanında 2 dilim tam buğday ekmek ve 1 bardak su. Sizce göbek eritmek için diyet döneminde bu kahvaltı doğru mudur? İlk başladığımda kahvaltıda sadece 5 yumurta haşlayıp yiyordum fakat öyle ne spora enerjim oluyordu ne de devam edecek midem. Sürdürülebilir bir diyet programı yapmak istiyorum kendime. Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler.
Ben diyet yaptığım zaman 500kcal alıyordum oda çok halsizliğe sebep oluyor bence kahvaltın doğru

Günlük kalorini hesapla ve %40'ını kahvaltıda al geri kalanını da kafana göre böl. Ben sana aralıklı oruç yapıp dolu dolu 2 öğün yemeni öneririm. Bu şekilde açlık da hissetmezsin kendini de iyi hissedersin. Sürdürülebilir olacaksa diyetin zaten seve seve yapman lazım yoksa 3 ay 5 ay 1 yıl 5 yıl bir süre sonra eh yeter be diyeceksin. Önerim sana kalorinin %15 20'sini canın ne isterse ona ayırman. Yani dondurma istiyorsan dondurmanı da ye yeter ki abartma.

Hocam makrolarınızı yazabileceğiniz uygulamalar var. FatSecret kullanıyorum ben öneririm. Kilo vermenin olayı günlük harcadığınız kaloriden daha az kalori almaktır. Hassas tartı alın ve yediklerinizi yazın.

Hocam makrolarınızı yazabileceğiniz uygulamalar var. FatSecret kullanıyorum ben öneririm. Kilo vermenin olayı günlük harcadığınız kaloriden daha az kalori almaktır. Hassas tartı alın ve yediklerinizi yazın.
Hocam yediklerimi hesaplıyorum fakat salonda kaç kalori harcadığımı bilmiyorum sorun orda. Mesela koşu bandı veya eliptikte kalori değeri yazıyor fakat makinelerde ağırlık çalışırken veya dumbell kaldırırken kaç kalori yaktığımı nerden bileceğim hiçbir fikrim yok. Terledikçe kalori yakıyorumdur diye düşünüyorum :D

Hocam yediklerimi hesaplıyorum fakat salonda kaç kalori harcadığımı bilmiyorum sorun orda. Mesela koşu bandı veya eliptikte kalori değeri yazıyor fakat makinelerde ağırlık çalışırken veya dumbell kaldırırken kaç kalori yaktığımı nerden bileceğim hiçbir fikrim yok. Terledikçe kalori yakıyorumdur diye düşünüyorum :D
Yaptığın ağırlık antrenmanının 200 kaloriyi aştığını zannetmiyorum. Ona göre hesaplayabilirsin. Sen hesabını günlük aktifliğine göre hesaplayacaksın zaten antrenmanı falan katmana gerek yok olarak düşün. Zaten haftada yarım kilodan fazla veriyorsan 200 kalori arttır daha az veriyosan 200 azalt ona göre hesap yap deneme yanılma ile dengede tut. Ben haftada yarımdan fazlasını önermem ama 1 kiloya kadar çıkabilirsin. 1 kilo ve ondan fazlası ekstrem oluyor en ideali haftada 200 500 gram arası vermek

Akıllı saat alabilecek durumunuz varsa yardımcı olabilir. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı