Diyet yapmama rağmen kilo alıyorum

Bende spor yapmama rağmen kilo alıyorum basketballa git kilo alsan bile ileri zamanlarda boyun uzar zayıflaşırsın.

İlginç. Ben spor ağırlıklı olmasada 115 kilodan sadece abur cubur, şeker, ekmek ve hamur işi ürünlerini bırakarak 3 ayda 95 kiloya indim.
İlginç. Ben spor ağırlıklı olmasada 115 kilodan sadece abur cubur, şeker, ekmek ve hamur işi ürünlerini bırakarak 3 ayda 95 kiloya indim. 1.80 Boy

Ne zamandan beri var? Eğer 1-2 haftadır varsa pek sıkıntı olacağını zannetmiyorum, ama daha fazla zamandır varsa bence diyetistenize veya diyetinizle ilgilenen kişiye sorun.

Diyet, spor yapıp kilo alıyorsan yanlış yapıyorsun demektir ya sporu, ya da beslenmeyi ya da her şeyi. En önemlisi uyku, beslenmeyi yanlış yapıyorsun demektir. Kendim 1.5 ayda 11 kilo verdim minimum kas miktarı kaybederek ve diyet yapmadım sadece 17:30'dan sonra hiçbir şey yemedim erken uyudum erken uyandım sporumu aksatmadım. Kısaca günlük rutinin nedir yazabilir misin?

Diyet, spor yapıp kilo alıyorsan yanlış yapıyorsun demektir ya sporu, ya da beslenmeyi ya da her şeyi. En önemlisi uyku, beslenmeyi yanlış yapıyorsun demektir. Kendim 1.5 ayda 11 kilo verdim minimum kas miktarı kaybederek ve diyet yapmadım sadece 17:30'dan sonra hiçbir şey yemedim erken uyudum erken uyandım sporumu aksatmadım. Kısaca günlük rutinin nedir yazabilir misin?

Sabah 9:00 yulaflı nesfit gevrek kahvaltı.
Saat 11:00 meyve ( yeşil üzüm ve nektarin )
Saat 13:00 tavuk veya et.
Saat 16:00 meyve ( az miktarda karpuz )
Saat 18:00 karbonhidrat ( kepekli makarna veya diğer kepekli ürünler ) ve bol salata.
Saat 1:00 uyku.

Sabah 9:00 yulaflı nesfit gevrek kahvaltı.
Saat 11:00 meyve ( yeşil üzüm ve nektarin )
Saat 13:00 tavuk veya et.
Saat 16:00 meyve ( az miktarda karpuz )
Saat 18:00 karbonhidrat ( kepekli makarna veya diğer kepekli ürünler ) ve bol salata.
Saat 1:00 uyku.

1. Bence sen o nesfit'i yumurta, domates, peynir vs. olarak değiştir boşver onu. 2. Daha düzenli şekilde yap programı mesela 3 öğün veya tüm her şeyi sayarsak 4 öğün ye şu şekilde 09:00 Kahvaltı, 12:00 çiğ badem, fındık vs. çok az ama 5-10 tane en fazla, spora gideceksen 2 saat öncesinden yemek ( Tavuk vs. ) spor sonrası 3-5 badem yiyebilirsin en son da günün son öğünü fakat bu öğün en geç 17:30'da olmalı bunu kendine uyarlaman gerekiyor ve illa tavuk yiyorsun diye çokta aşırı yiyemezsin aynı şekilde kepekli makarna için de geçerli bu tam tahıllı ekmek al kahvaltı için ne bileyim öğle yemeği için 2-3 dilim ye fazlasını yeme. Basit gibi görünüyor fakat zorlu süreç özellikle kilolu biri için.

Yeni konular

Geri
Yukarı