Diyeti bıraktıktan sonra kilo korunabilir mi?

• Konuyu başlatan Ynka
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 744

Ynka

Hectopat
Merhaba. Bundan 5 ay önce fiziğinden aşırı rahatsız bir insandım, virüs başladığından beri yani 200 günden fazla süredir dışarı adımımı atmamıştım. 5 ayda istediğim kiloya düştüm, 25 kg verdim. Fiziğimle gayet mutluyum ama ben son 2 haftadır diyeti tamamen bıraktım, abur cubur tüketmiyorum ama 3-4 günde bir tavuk döner yiyorum. Tavuk döner yediğim gün başka hiçbir şey yemiyorum, acıkmıyorum çünkü gün boyunca ve ertesi gün yapacak bir işim yoksa o gün akşam dışarı çıkıp 15-20 km bisiklet sürüyorum. Bu şekilde hayatıma devam ederek kilomu koruyabilir miyim? Dün tartıldığımda 300 gram daha verdiğimi gördüm 1 haftada bu şekilde beslenerek.
(Son 2 haftadır günde ortalama 1500- 1800 kalori alıyorum)

Hocam diyeti bıraktıktan sonra kendinizi salmamaya özen gösterin. Günlük 3000 kalori üstüne çıkmamaya ve bol bol su tüketmeye özen gösterin. Bir de hareketsizlikten kaçının.

Şöyle yapmalısın örneğin bir gün çok aşırı yedin diğer günler bunu dengeleyip orda aldığın kaloriyi 1 haftaya yaymalısın. ve günde 3 litre su içmeni öneririm. Spor yapmayı unutma yapacağın en kötü spor yürüyüş yada evde egzersiz olabilir.

Hocam diyeti bıraktıktan sonra kendinizi salmamaya özen gösterin. Günlük 3000 kalori üstüne çıkmamaya ve bol bol su tüketmeye özen gösterin. Bir de hareketsizlikten kaçının.

Gün boyunca Full evde oturduğum günler çok az oluyor genelde günümün çoğunu dışarıda geçiriyorum 3000 kalori benim için çok fazla 2000 kaloriyi bile geçmedim bilgi için teşekkür ederim :)
Şöyle yapmalısın örneğin bir gün çok aşırı yedin diğer günler bunu dengeleyip orada aldığın kaloriyi 1 haftaya yaymalısın. Ve günde 3 litre su içmeni öneririm.

Su çok az tüketiyorum günde 1lt şekersiz kola içiyorum :(

Su çok az tüketiyorum günde 1lt şekersiz kola içiyorum
Hocam kolayı günde 200ml den fazla tüketmemeye çalışın. Mümkünse hiç içmeyin.

Haklısınız çok zararlı ama 5 aydır içiyorum bu şekilde kilo verdim :D tavsiyeniz üzerine günde çok daha fazla su içeceğim.

Haklısınız çok zararlı ama 5 aydır içiyorum bu şekilde kilo verdim :D tavsiyeniz üzerine günde çok daha fazla su içeceğim.
Verdiğiniz kilo yağ yerine ödem,kas olabilir yağdan kilo verirseniz çok daha fit bir vücut yapısına sahip olursunuz ( Kendimden biliyorum zamanında diyetisyen yardımıyla 15 kilo vermiştim )

Verdiğiniz kilo yağ yerine ödem, kas olabilir yağdan kilo verirseniz çok daha fit bir vücut yapısına sahip olursunuz ( kendimden biliyorum zamanında diyetisyen yardımıyla 15 kilo vermiştim )

Siz ne tavsiye edersiniz ne yapmam lazım şimdi vücut geliştirmeye falan mı gitmem gerekiyor.

Siz ne tavsiye edersiniz ne yapmam lazım şimdi vücut geliştirmeye falan mı gitmem gerekiyor.
1 - Kola alışkanlığını düşürmen lazım zarar veriyorsun kendine.
2 - Bol su içmen lazım.
3 - Hareket etmen lazım ( Yürüyüş,egzersiz vb.)
4 - Vücut geliştirmesi şart değil ama kaslı görünmek için gidebilirsiniz. ( Ben gitmedim ama vücudum gayet fit )
5 - Yemek yemekten korkma. Fazla yediğin günleri diğer günler az yiyerek dengeleyebilirsin.

Geri
Yukarı