Dizüstü Bilgisayarda Sıcaklıklar En Fazla Kaç Derece Olmalı?

Evet, normalde öyle olmalı... Ancak o anki oda sıcaklığına ve kullanımına göre 90'a da çıkabilir. 90 derecede yanar mı? sanmıyorum, ki 95 dereceye çıkan Casper marka laptop biliyorum, o yanmadı ya da bozulmadıysa diğer kaliteli PC'ler hiç yanmaz. Ancak öneriler bir değer olmadığını da belirtmek gerek.

Benim bilgisayarım 97 dereceyi görmüştü. Termal macunu değiştirdikten sonra şu an yükte 70 derece falan. Bilgisayarımın markası Casper ve fazla ısınmıyor. Tabi ki altında daima soğutucu var ama çok şaşkınım halen daha bu kadar az ısı görmemiştim hiç yük altında. :D

Soğutucu yok ve odanın içinde ben bile terlerken 80 derece falan oluyor turbo fan açık değilken kaliteli markaysa bir sorun çıkaracağını zannetmiyorum 100 olmadıkça.

Odamda klima yok :( Camı açıyorum esmiyor :( En son turbo fanı açıp onla kendimi soğutmaya çalışacağım ya :(

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı