Diz eklemlerinden ses geliyor

MelyhO

Femtopat
Daha fazla  
Yaşım 15 olduğu halde dizimden katladığım zaman çıtlama sesi geliyor ve diz çöktüğümde ağrıyor. İnternetten baktım benzer sonuçlara, yaşlılıktan bahsediyordu. Doktor randevusu aldım ancak malum, pandemi dolayısıyla 15 gün ileriye alındı. Bu durumu yaşamış olan veya yaşayan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı sorun var. Mesela bunun yüzünden namaz kılamadığım oluyor. Doktora gittiğime fizik tedavi gör demişti. Kaslar gelişmemiş ve kireçlenme olmuş dedi. Sizde farklı bir şey olabilir.

Ailede romatizması olan var mı? Dizlerini sıcak tutmadığın için oluyor. Dizlikler var dizi sıcak tutmak için onlardan giyerseniz düzeliyor. Dikkat edin ilerleyen yaşlarda romatizmaya çevirme ihtimali yüksek.

Bende de oluyor. Doktor dizlik taktırmıştı. Diz kapağımın üzerinde bir yer varmış, orası ayrılmış. Yazın çok bisiklet sürerdim. Günde 10-20km arası. Ondan oldu sanırım. Arada ağrılar tekrardan geliyor ve çömeldiğimde ağrımaya başlıyor.

Bende de oluyor. Doktor dizlik taktırmıştı. Diz kapağımın üzerinde bir yer varmış, orası ayrılmış. Yazın çok bisiklet sürerdim. Günde 10-20km arası. Ondan oldu sanırım. Arada ağrılar tekrardan geliyor ve çömeldiğimde ağrımaya başlıyor.

Bende çok bisiklet sürerim acaba çok mu zorladım?
Ailede romatizması olan var mı? Dizlerini sıcak tutmadığın için oluyor. Dizlikler var dizi sıcak tutmak için onlardan giyerseniz düzeliyor. Dikkat edin ilerleyen yaşlarda romatizmaya çevirme ihtimali yüksek.
Ailede yok ama kuzenimde var onunla bir bağlantısı olacağını düşünmüyorum.

Yaşım 15 olduğu halde dizimden katladığım zaman çıtlama sesi geliyor ve diz çöktüğümde ağrıyor. İnternetten baktım benzer sonuçlara, yaşlılıktan bahsediyordu. Doktor randevusu aldım ancak malum, pandemi dolayısıyla 15 gün ileriye alındı. Bu durumu yaşamış olan veya yaşayan var mı?
Kemikler arasındaki sıvılar azalmış olabiliyor. Eğer bamya severseniz yiyin, bamya içindeki sıvı kemik sıvısına iyi gelir.

Bende de aynı sorun var. Mesela bunun yüzünden namaz kılamadığım oluyor. Doktora gittiğime fizik tedavi gör demişti. Kaslar gelişmemiş ve kireçlenme olmuş dedi. Sizde farklı bir şey olabilir.

Ben de namaz kılarken çok zorlanıyorum ama kaslarım gelişmiştir diye düşünüyorum küçüklüğümden beri hareketli bir yapım var top oynarım bisiklet sürerim evde en hareketli kişi benim diyebilirim.

Benim de diz eklemlerimden ses geliyor, dizimi genellikle bir yere koyarsam içi sızlar. Dediğim gibi, bu kemik sıvısının azalmasından da kaynaklanabiliyor, seviyorsanız bamya yiyin.

Benim dizlerimde aynısı ama çıkan ses öyle böyle degil çat pat seklinde duyan kişi kırıldı mı noldu diyor. 😂 bende ki sebebine gelecek olursak aşırı spor yüzünden menisküsmüş kıkırdakmış kalmadı. Bildiğin iki kemik birbirine sürtüyor. Dizimi normal açıp kapatırken ayni ağızda patlayan şekerler gibi sesler geliyor "çıtır çıtır" diye sanki içi minik çakıl dolu gibi. Hatta doktora gittiğinde "evladım yaşın kaç senin bu yaşlı birinin mrı ile karışmış olmasin" demişti önceki mr'ları görünce şaşırmıştı.😂 50 ye kadar dayan platin protez takılır dedi çünkü onlarin ömrüde 20 yılmış yani benim 70 gibi göçüp gitmem lazım 😂 velhasılı kelam iyi bir doktor gidin röntgen değil mr isteyin. Tek bir doktor görüşü almayın mr cd seklinde isteyin ve alın ilerleyen zamanlarda görüntüler karşılaştirılır ve ilerleme gerileme durumu netleşir. Son olarak kıkırdak ve kemiği beslemek için beslenmeye dikkat edin. (Doktor nelere ağırlık vermeniz gerektigini söyleyecektir.)
Ve size güçlendirmeniz icin egzersiz planı verir.

Edit. Hala spor yapıyorum sadece eskisi gibi kosamıyorum uslanmaz bir serseriyim sanırım😂

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı