Diz Üstü Bilgisayara Windows Xp Sp3 İşletim Yükleme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

hayalperest7019

Hectopat
Yer
Tokat
Daha fazla  
Meslek
Pc bası
Elimde bir laptop var. i3 işlemci ve 64 bit işletim sistemi mevcut. Orjinal sistem windows 7 home basic. Sorun şurada bilgisayarı çok kasıyor ve arkadaş benden windows xp sp3 yüklememi istiyor. Ben de yükleyecem fakat wifi sorun olur mu ? Yoksa çalışır mı? Tabi ilk defa bir laptopa xp sp3 kurcam driverlarınıda yüklemem gerekli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 8.1 arkadaş kullanamaz dedim ama xp sp3 kur dior. Yapack birşey yok benim sorunum wifi de sıkıntı cıkarmı xp de ?

Tamam yanlış anlamışım. Bilgisayar senin arkadaş sana önerdi sandım. Wifi kartının XP uyumluluğu var mı diye kontrol et. Ama benim fikrim Windows 8.1 için ısrar etmen yönünde. Ben eniştemin bilgisayara yükledim. XP'den daha hızlı çalıştı. Daha XP kullanır mısın diye sordum. Ne yapcam XP'yi diyor. :D Ama hala XP diyorsa yapacak birşey yok. Wifi kartın chipsetini öğrenip Google amcaya sor o zaten bilir.

Bende windows 8.1 kullanıyorum gördü de ama eski kafa naparsın. İnadından vazgeçmiyor kurcam yapacak birşey yok :D

Temiz bir Windows 7 kur o zaman. Ama bu önereceklerim format atmadan da hızlandırabilir. Disk Birleştirmesi yap. Disk Temizleme ile gereksiz dosyaları sil. Program ekle kaldır ile kullanmadığı programları sil. CCleaner ile Kayıt Defterini düzelt. Windows + R tuşu ile çalıştırı açıp msconfig yaz. Oradan önce hizmetlerden Tüm Microsoft hizmetlerini gizle'ye bas. Kullanmadığı hizmetleri kapat. Birde başlangıç sekmesine girip tümünü devre dışı bırak'a bas.
Bilgisayarı yeniden başlattığında epey bir fark edecektir. Birde o sistemin XP sürücüleri tam olarak uyumlu olmayabilir sürekli mavi ekran, çökme gibi sorunlarla karşılaşabilir. İşin kötü yanı XP sürümleri hep oynanmış oluyor. Benim önerim temiz bir Windows 7 Home Basic imajı ile sistemi temiz bir şekilde tekrardan kurup arkadaş Windows ürün anahtarı ile etkinleştirmen.

Bende temiz bir Win7 kurmanı öneririm, biliyorsun laptop alındığında içindeki saçma sapan üretici firmanın yüklediği programlar sürekli çalışır olduğundan makineleri kasıyorlar gerçekten. Yeni nesil donanımlarda özellikle İ serisi işlemcilerde XP'nin randımanlı çalıştığını da hiç şahit olmadım, hem makinede 3 GB RAM veya üstü varsa XP X64 ile de hiç uğraşılmaz düşüncesindeyim.

Driver booster diye bir program var. O programı formattan sonra bilgisayarına kurup çalıştırırsan eksik driverları bulur sana gösterir. İsteğine bağlı da indirip kendi kurar driverı.

Windows 8.1 kuracaksın. XP istiyorsa kendi kursun uğraşsın sen enayi misin ? Ayrıca eski sistemlerde XP çalışmaz. Kuramayabilirsiniz bile yonga seti uyuşmazlığından.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı