Dizel arabalarda neden içeri çok ses geliyor?

''Ford'da ses Man'da vites geliyor yolların kralı Mercedes '' diye boşuna dememişler, Ford'un dizel modelleri diğer tüm dizel modellerden daha farklı ses çıkartır, aracı görmeden Ford olup olmadığını anlarsın zaten. ;)
Yeni 1.5 Ecoboost dizel gayet sessiz bir motor. Ayrıca makyajlı Focus ve Mondeo kabine motor sesini fazla almıyorlar. Ford candır efendim. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni 1.5 Ecoboost dizel gayet sessiz bir motor. Ayrıca makyajlı Focus ve Mondeo kabine motor sesini fazla almıyorlar. Ford candır efendim. :)
Ben kötülemek istemedim ki :) tam tersi Ford'ların dizel motoru günümüzde en güçlü ve en dayanıklı motorları üretiyor, ayrıca dediğin gibi artık yeni nesil dizel arabalarda ses oldukça az çıkıyor bütün marka ve modellerde :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam arkadaşlar. Erzurum'dan Aydın'a yolculuk yaptım eniştemle birlikte. 2012 Ford focus sedan vardi altımızda. Arac okadar cok ses aliyordu ki teybi acmasam iceride cok gurultu oluyordu. Enisteme sordugumda dizel araclarin iceri cok ses aldigini sadece bunda olmadigi soyledi. Peki sizce neden bu kadar ses aliyor?
O dizel araçlarla ilgili değil. Bizde de Ford Focus 2010 Benzinli vardı o da içeri çok ses alıyordu. Ford Focus 2010-2012 3.Nesil araçları içeri çok ses alıyor. Şuan 12 Fluence kullanıcısıyız 0 sıkıntı araç çok az yakıyor.

PSA grubunun eski dizel motorları oldukça gürültülüydü ve ses yalıtımı yeterince iyi değildi ama bunu sonradan azalttılar gerek yalıtımın artması gerek motordaki teknolojinin gelişmesi daha iyi hale getirdi dizel motorlar benzinlilerden farklı çalışır bu yüzden daha gürültülüdür temel prensip yüksek sıkıştırma üzerine olduğu için ses fazla çıkar eğer ki eski bi dizel kullanmış yada binmişseniz focus bile size sessiz gelecektir.

Motor filtresi temiz değilse motoru boğar bizimde linea var temiz değildi acayip içeri ses geliyordu temizledik şimdi eskisinden daha az ses geliyor içeriye.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı