Dizüstü bilgisayar ile yüksek performans gerektiren oyunları oynayabilmek istiyorum

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Soru:

Ailemden izin alabilirsem kendime ait bir dizüstü bilgisayar alacağım. Bu dizüstü bilgisayar ile yüksek performans gerektiren oyunları oynayabilmek istiyorum. Araştırdım ve 2 adet dizüstü bilgisayar buldum. Birincisi HP TouchSmart TX2-1370US bunun özellikleri şöyle 12.1" 2.30 GHZ AMD Turion XL Ultra Dual Core ZM-85 işlemci, 4 GB DDR2 RAM, 320 GB (7200 RPM) SATA, ATI Radeon 3200 ekran kartı. Diğeri ise ACER Aspire Gemstone Blue AS4937G 664G32MN. Bunun özellikleri ise şöyle Intel Core 2 Duo T6600 2.20 GHz, 4GB DDR2 RAM, 320 GB SATA HDD, NVIDIA Geforce G105M 512 MB Ekran Kartı. Hangisini tercih etmeliyim? Ayrıca dizüstü bilgisayarların ekran kartının değişemediğini biliyorum fakat internette MXM( Mobile PCI Express modülü) diye bir şey okudum bu konu hakkında bilginiz varsa açıklar mısınız?

Cevap:

Felaket tellalı olmaktan nefret ederim ama sevgili Mehmet, bu dizüstü bilgisayarlara oyun oynamayı unut gitsin. Radeon 3200 ve G105 ile bırak oyun oynamayı, HD video izleyebilirsen bile yat kalk dua et. Nasıl bir araştırma yaptın ve bu araştırmayı yaparken kime ne sordun onu da bilmiyorum ama ekran kartları konusunda yazdığımız yazıyı okumadığın kesin. Araştırmanı çöpe atabilirsin. Eğer gerçek anlamda oyun oynamak için bir dizüstü alacaksan dizüstü bilgisayarların ekran kartları hakkında bilgi edinmelisin. Bunun için de notebookcheck-tr.com/ adresini ziyaret edebilirsin. Geçtiğimiz aylarda incelediğimiz Samsung R522-XS04’ün ekran kartının ne denli güçlü olduğunu da burada görebilirsin. MXM’in piyasaya çıkmasına daha çok var. Tavsiyem bir kere al, iyi bir şey al.

Uyarı! Bu konu 14 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı