Dizüstü Bilgisayar Kritik Şarj Uyarısı Vermeden Kapanıyor

mert99x

Hectopat
Dizüstü bilgisayarım şarj uyarısı vermeden kapanıyor. İnternetteki her yolu denedim ama çözüm bulamadım.
Şarj %10'a gelince aniden uyarı vermeden kapanıyor. Kritik şarj uyarısını %20'ye falan çektim, ama bu sefer de %20'de kapanmaya başladı.

Aynı sorun bende de oluşmaya başladı. 1 ay öncesine kadar sıkıntı yoktu %10 da uyarırdı ancak şuan direkt olarak uyku moduna geçiyor. Ve oyun içindeyken çok can sıkıcı oluyor bu durum.

Aynı sorun bende de oluşmaya başladı. 1 ay öncesine kadar sıkıntı yoktu %10 da uyarırdı ancak şuan direkt olarak uyku moduna geçiyor. Ve oyun içindeyken çok can sıkıcı oluyor bu durum.
Aynen valla anlayamadımm gitti, format atmıştım düzelmişti sonra gene aynısı oldu.

Hwmonitor çalıştırıp battery kısmına ait görseli atar mısın?
Makina marka ve modeli?

Hocam benim bilgisayarım Monster Abra A5 V12 1.2. Dediğiniz battery kısmı aşağıdaki yer mi acaaba ?
(SS şarja takılıyken alındı.)
1J83vj.png

Kapasitesinin %11'ini yitirmiş ama şarj olduğuna göre hücrelerinde sorun yoktur. Sorunu çözene kadar battery limiter programı var, istediğin yüzdeye ayarlayabilir ve o seviye için alarm oluşturabilirsin.

Batarya kalibrasyonu yapıp tekrar denersin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı