Dizüstü Bilgisayar önerisi

epope

Femtopat
Hafif, 6 saat ve daha fazlası için şarjı yeterli olan, Minecraft; Rainbow Six Siege gibi oyunları kaldırabilecek ve kasma, donma yapmayacak -yüksek ayarlarda olmasına gerek yok- bir dizüstü öneriniz var mıdır? Apple MacBook Air M1 işlemcili olan laptopu düşündüm fakat Windows'tan ayrılmak hoşuma gitmez gibime gidiyor ayrıca macOS kısıtlı bir ortam ve istediğim oyunu kolay kolay oynayabileceğimi düşünmüyorum, optimizasyon sıkıntıları olduğunu duydum. Bütçe çok önemli değil work and travel yaptıktan sonra almayı düşünüyorum.

Work and Travel yapacaksanız ABD'de Best Buy, Micro Center gibi güzel mağazalar var. Oradan bakıp almanız daha faydalı olur. Şimdi size ucu açık bütçeyle Türkiye'deki mağazalardan öneri yapmamız çok anlamlı olmayabilir.

Kesinlikle bunu almalısınız bence. Fakat bütçeniz 7000'lere uzanıyorsa aşağıdaki daha iyi olur.
Bu laptoplar sizi hiçbir şekilde üzmez bana sorarsanız.

Kesinlikle bunu almalısınız bence. Fakat bütçeniz 7000'lere uzanıyorsa aşağıdaki daha iyi olur.
Bu laptoplar sizi hiçbir şekilde üzmez bana sorarsanız.
Hocam bunlar kesinlikle üzer. Yani minecraft tamam ama Rainbow Six Siege oyununda kesinlikle olmaz. Bu durumda arkadaş üzülebilir bence.

Hocam bunlar kesinlikle üzer. Yani Minecraft tamam ama Rainbow Six Siege oyununda kesinlikle olmaz. Bu durumda arkadaş üzülebilir bence.
Üzmez :). Üstelik Matebook 14 olanın şarjı 10 saat kadar dayanabiliyor. GTA 5'i de orta ayarlarda rahatlıkla oynatır üstelik. Rainbow Six Siege'ta da üzeceğini sanmam.

Üzmez :). Üstelik Matebook 14 olanın şarjı 10 saat kadar dayanabiliyor. GTA 5'i de orta ayarlarda rahatlıkla oynatır üstelik. Rainbow Six Siege'ta da üzeceğini sanmam.
Ben aynı görüşte değilim. Bu bilgisayarlar iş için yapılmış bilgisayarlar. Sadece dahili grafik kullanıyorlar. Bence üzer. Dahili grafiğin arkadaşa akıcı ve performanslı bir kullanım sunacağını zannetmiyorum.

Ben aynı görüşte değilim. Bu bilgisayarlar iş için yapılmış bilgisayarlar. Sadece dahili grafik kullanıyorlar. Bence üzer. Dahili grafiğin arkadaşa akıcı ve performanslı bir kullanım sunacağını zannetmiyorum.
Hocam YouTube'ta testleri var ama :D. Arkadaşımızın bütçesini de öğrenebilseydik keşke...

10.000 TL ve altı diyebilirim. Aşırı akıcı olmasına gerek yok zaten genelde hafif dizüstüler için yüksek performans çok yok bildiğim kadarıyla.
Apple M1 işlemci dışında evet pek yok. Yani tamam ince var ama o zamanda şarj süresi çok kısa oluyor. Sizin istediğiniz biraz süper üçlü oluyor.
Bu öneri incelik , taşınabilirlik ve performans konusunda tüm ihtiyaçlarınızı karşılar. Ancak şarj konusunda işinizi görmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı