Dizüstü Bilgisayar önerisi

Evet düşündüm. Aslında ben size aklımdakileri listeliyim. Böylece hangisini seçmemde daha yardımcı olursunuz. Bunların bazıları 10 binin üstünde fakat vergilerden dolayı böyle, ilk arkadaşın dediği gibi Best Buy'dan bakmak en iyisi aslında.

Ayrıca çok hafif de olmasına gerek yok, maksimum 2,5kg olabilir.
Apple M1 işlemci dışında evet pek yok. Yani tamam ince var ama o zamanda şarj süresi çok kısa oluyor. Sizin istediğiniz biraz süper üçlü oluyor.

Bu öneri incelik , taşınabilirlik ve performans konusunda tüm ihtiyaçlarınızı karşılar. Ancak şarj konusunda işinizi görmez.
Şarj konusunda 6 ve daha üstü yazıyor, neden görmez sizce?

Evet düşündüm. Aslında ben size aklımdakileri listeleyeyim. Böylece hangisini seçmemde daha yardımcı olursunuz. Bunların bazıları 10 binin üstünde fakat vergilerden dolayı böyle, ilk arkadaşın dediği gibi Best Buy'dan bakmak en iyisi aslında.

Ayrıca çok hafif de olmasına gerek yok, maksimum 2,5 kg olabilir.

Mac'i eleyin. Hem soğutması kötü hem de fiyatını hak etmiyor. Zenbook çok kalitesiz diyorlar. Eleyin. Düşündüğünüz Lenovo da bence parasını hak etmiyor. Ekleyeyim, U serili olan laptoplardan uzak durun.

Evet düşündüm. Aslında ben size aklımdakileri listeliyim. Böylece hangisini seçmemde daha yardımcı olursunuz. Bunların bazıları 10 binin üstünde fakat vergilerden dolayı böyle, ilk arkadaşın dediği gibi best Buy'dan bakmak en iyisi aslında.

Ayrıca çok hafif de olmasına gerek yok, maksimum 2, 5KG olabilir.

Hocam elimde ki cihaz da 3 saat ve üzeri deniyor ama sorun bakalım dayanıyor mu? Eğer sadece internette sörf yaparsam evet ama bir oyuna girsem en fazla 2 saat dayanıyor.

Mac'i eleyin. Hem soğutması kötü hem de fiyatını hak etmiyor. Zenbook çok kalitesiz diyorlar. Eleyin. Düşündüğünüz Lenovo'da bence parasını hak etmiyor. Ekleyeyim, u serili olan laptoplardan uzak durun.

MacBook nasıl fiyatını hak etmiyor? M1 işlemci şu ana kadar en düşük güç ile en fazla performans veren işlemci konumunda. Sen parasını hak etmiyor diyorsun. Sakın M1 işlemcisini Intel'in U serisi işlemcileri ile kıyaslamayın lütfen. M1 işlemcisinin kuvveti bütün U serisi sollar hatta Intel H işlemcilere kafa tutan bir işlemci. Lütfen konuşurken araştırarak konuşunuz. Şu anda M1 işlemcisini biraz araştırırsanız çok güçlü ve bir o kadar tasarruflu olduğunu anlarsınız. Forumda biraz araştırsanız ya da konu açsanız insanlar size durumu açıklarlar zaten. Soğutma kısmına gelirsek benim kullandığım işlemci Intel 10870 H işlemcisi 14nm ve 45 W TDP değeri var. M1 ise 5nm mimarisi ile üretilmiş işlemci ise sadece 10W TDP değeri kullanarak benim işlemcimin %80-%70 arası performans veriyor. Şimdi sizce hangisi daha çok ısınır? Tabii ki Intel olan. Soğutma konusunda M1 gayet başarılı. TDP değeri o kadar düşük ki ısınamıyor. Aynı zamanda 5nm mimarisi ile transistörler arasında ki mesafeyi en aza indiriyor bu sayede işlemci ısınmıyor. Bu yüzden pasif soğutma yeterli oluyor.

Intel U serisi size oyun olarak neredeyse hiçbir şey veremez ne yazık ki. Acer modeline bakabilirsiniz çünkü mesajda da açıkladım şarj hariç hepsini karşılıyor. Sizin istediğiniz özellikleri sağlayan laptop bulmak gerçekten zor.

Hocam elimde ki cihaz da 3 saat ve üzeri deniyor ama sorun bakalım dayanıyor mu? Eğer sadece internette sörf yaparsam evet ama bir oyuna girsem en fazla 2 saat dayanıyor.

MacBook nasıl fiyatını hak etmiyor? M1 işlemci şu ana kadar en düşük güç ile en fazla performans veren işlemci konumunda. Sen parasını hak etmiyor diyorsun. Sakın M1 işlemcisini Intel'in U serisi işlemcileri ile kıyaslamayın lütfen. M1 işlemcisinin kuvveti bütün U serisi sollar hatta Intel H işlemcilere kafa tutan bir işlemci. Lütfen konuşurken araştırarak konuşunuz. Şu anda M1 işlemcisini biraz araştırırsanız çok güçlü ve bir o kadar tasarruflu olduğunu anlarsınız. Forumda biraz araştırsanız ya da konu açsanız insanlar size durumu açıklarlar zaten. Soğutma kısmına gelirsek benim kullandığım işlemci Intel 10870 H işlemcisi 14nm ve 45 W TDP değeri var. M1 ise 5nm mimarisi ile üretilmiş işlemci ise sadece 10W TDP değeri kullanarak benim işlemcimin %80-%70 arası performans veriyor. Şimdi sizce hangisi daha çok ısınır? Tabii ki Intel olan. Soğutma konusunda M1 gayet başarılı. TDP değeri o kadar düşük ki ısınamıyor. Aynı zamanda 5nm mimarisi ile transistörler arasında ki mesafeyi en aza indiriyor bu sayede işlemci ısınmıyor. Bu yüzden pasif soğutma yeterli oluyor.

Intel U serisi size oyun olarak neredeyse hiçbir şey veremez ne yazık ki. Acer modeline bakabilirsiniz çünkü mesajda da açıkladım şarj hariç hepsini karşılıyor. Sizin istediğiniz özellikleri sağlayan laptop bulmak gerçekten zor.
Hocam M1 olsun fakat 1.3 GHz'li i3 işlemcili bir Mac 9500 TL şuanda ortalama. Üstelik bunlar oyun ve soğutma olarak yetersiz kalıyor. Forumdaki herkes de bilir Mac'in ne olduğunu. Tasarruf denen şey bu değil. Ekleyeyim, bunlar pil ömrü olarak da yetersiz kalıyor. Sizin araştırdığınız belli fakat lütfen doğru bilgiler öğrenip doğru bilgiler sununuz.

Hocam M1 olsun fakat 1.3 GHz'li i3 işlemcili bir Mac 9500 TL şuanda ortalama. Üstelik bunlar oyun ve soğutma olarak yetersiz kalıyor. Forumdaki herkes de bilir Mac'in ne olduğunu. Tasarruf denen şey bu değil. Ekleyeyim, bunlar pil ömrü olarak da yetersiz kalıyor. Sizin araştırdığınız belli fakat lütfen doğru bilgiler öğrenip doğru bilgiler sununuz.
Ben yeni M1 işlemcili olan Macbook Air ve Macbook Pro önerdim. Yoksa elbette İntel kullanan Macbook Air ve Macbook Pro modeli gerçekten çöp. Bunu elbet bende biliyorum. Benim tavsiyem ya Acer alması ve Windows 10 kullanmaya devam eder. İkinci seçenek bence Macbook Air/Pro M1 işlemcili olan modeli. Hatta acelesi yok ise mayıs ayında M1.2 veya M2 işlemci 16"inç Macbook Pro modeli gelecek diyorlar onu da bekleyebilir. Ki yeni/yenilenmiş olan modelin daha güçlü ve tasarruftan ödün vermeyeceği söyleniyor.

Hafif, 6 saat ve daha fazlası için şarjı yeterli olan, Minecraft; Rainbow Six Siege gibi oyunları kaldırabilecek ve kasma, donma yapmayacak -yüksek ayarlarda olmasına gerek yok- bir dizüstü öneriniz var mıdır? Apple MacBook Air M1 işlemcili olan laptopu düşündüm fakat Windows'tan ayrılmak hoşuma gitmez gibime gidiyor ayrıca macOS kısıtlı bir ortam ve istediğim oyunu kolay kolay oynayabileceğimi düşünmüyorum, optimizasyon sıkıntıları olduğunu duydum. Bütçe çok önemli değil work and travel yaptıktan sonra almayı düşünüyorum.

İki tavsiyem var.
1- Work and travel programı ile gidersen orada MSI gibi markaların sağlam oyuncu laptoplarını tercih edebilirsin.
2- Oyun için Apple önermem fiyat performans açısından.
3- Program mayıs'tan eylül'e kadar sürüyor. Yaz indirimi ya da 4 Temmuz ( ABD bağımsızlık günü) gibi günlerde ciddi indirimler var, indirimlerden kesinlikle faydalanın.

Yeni konular

Geri
Yukarı