Dizüstü bilgisayar televizyona nasıl bağlanır?

Nieagerams

Hectopat
Daha fazla  
Dizüstü bilgisayarımı televizyona bağlayıp oyun oynamak istiyorum. Nasıl yapabilirim? HDMI ile oluyormuş sanırım ama kablo işi biraz sıkıntı. İnternet ile bağlanıyor mu? Çok internet yer mi?

ASUS FX506HCB.

HDMI ile arasında performans farkı olmayacak ve aralarında fark olmayacak. Daha fazla para vermeye gerek yok.

Tersine MUX Switch diye bir şey yok, Optimus'dan bahsediliyorsa o da sadece ASUS'ta yok.

8K 60Hz destekliyorsa 8K kullanılabilir haliyle. Ki attığınız kablo desteklemiyor. Maksimum 4K 60Hz.

Hasbinallah. HDMI üzerinden bağlanırsa fark olacak ben ASUS TUF F15 kullandım FX506he kullandım tip C üzerinden bağlanmazsa FPS düşüşü yaşanabilir ve fark olacak. Tersine MUX var. MUX'taki amaç dahiliyi kapatıp hariciyi aktifleştirmek, fakat ASUS'ta harici kapanıyor dahili aktifleştirilebiliyor. 8K bu kabloda yok. NVIDIA'dan tam performans alınabilmesi için tip C üzerinden bağlanmalı. O zaman sizin hesapta da 10 TL'lik bir tane HDMI alıp işi bitirmek kalıyor ki konu sahibi tahminimce bunu yapabilecek olsaydı konuyu hiç açmazdı. @Radeon RX 5500M @messinicocugu @egeoz316 benden daha bilgililer yorumlasın bir de.
Önce Optimus nedir Advanced Optimus vs. nedir onu daha iyi kavrayıp gelin.
@Radeon RX 5500M hocam bi baksanızya.

Son düzenleme:
Hasbinallah. HDMI üzerinden bağlanırsa fark olacak ben ASUS TUF F15 kullandım FX506he kullandım tip C üzerinden bağlanmazsa FPS düşüşü yaşanabilir ve fark olacak. Tersine MUX var. MUX'taki amaç dahiliyi kapatıp hariciyi aktifleştirmek, fakat ASUS'ta harici kapanıyor dahili aktifleştirilebiliyor. 8K bu kabloda yok. NVIDIA'dan tam performans alınabilmesi için tip C üzerinden bağlanmalı. O zaman sizin hesapta da 10 TL'lik bir tane HDMI alıp işi bitirmek kalıyor ki konu sahibi tahminimce bunu yapabilecek olsaydı konuyu hiç açmazdı. @Radeon RX 5500M @messinicocugu @egeoz316 benden daha bilgililer yorumlasın bir de.
Önce Optimus nedir Advanced Optimus vs. nedir onu daha iyi kavrayıp gelin.
@Radeon RX 5500M hocam bir baksanızya.

TUF serisinde HDMI'da NVIDIA'ya bağlı, Type-C kullanma zorunluluğu yok. TUF serisi ayrıca tersine MUX diye tabir ettiğimiz mshybrid/igpu only seçeneğinede sahip değil. Sürekli optimus çalışmakta.

TUF serisinde HDMI'da NVIDIA'ya bağlı, Type-C kullanma zorunluluğu yok. TUF serisi ayrıca tersine MUX diye tabir ettiğimiz mshybrid/igpu only seçeneğinede sahip değil. Sürekli optimus çalışmakta.
Benim kasıtım armoury cratede igpu aktifleştiriliyor sadece nvidia kapatılabiliyor. Typec kullanınca 80 100 arası fps artışı, hdmida hiç fps artışı yaşamamıştım hocam. F15 varıd bende fx506he olan model.
Yine de bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

Benim kasıtım Armoury cratede iGPU aktifleştiriliyor sadece NVIDIA kapatılabiliyor. Typec kullanınca 80 100 arası FPS artışı, HDMI'da hiç FPS artışı yaşamamıştım hocam. F15 varıd bende FX506he olan model.

Jarrodtan aldığım A15 bilgisi bu hocam, F15 ne alemde bilemiyorum.

Jarrodtan aldığım A15 bilgisi bu hocam, F15 ne alemde bilemiyorum.

Ben kullandım dedim ya hocam 😂 F15 için tip C lazım hocam ben HDMI'da hiç FPS artışı görmemiştim. Gittim iade ettim en sonunda.

Geri
Yukarı