Dizüstü bilgisayara ek olarak SSD önerisi

Jewinnege

Centipat
Yer
KAYSERİ
Daha fazla  
Meslek
ÖĞRENCİ
Merhaba, bir laptop kullanıyorum ve laptopumda 1 TB HDD var PC yavaş açılıyor ve oyunlarda da kasma oluyor, SSD alsam 1 TB yer gider mi? Nasıl yaparım? SSD önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben SSD takmak için laptopuma CD-ROM'u çıkardım çünkü 500 GB HDD vardı onu çıkarınca SSD'de takabildimbe SanDisk kullanıyorum.

Boş bir SATA girişi varsa oraya takabilirsiniz. Ayrıca bütçeniz nedir?

Hızlı açılmasını ve oyunlarda yükleme sürelerinin kısalmasını istiyorsanız SSD şart. Kasması farklı sebeplerden olabilir. Ekran kartınız, işlemciniz ve RAM miktarınız nedir? SSD alınırsa 1TB HDD yerine takılacağı için 1TB yer gider. Eğer cihazınızda CD yuvası varsa ek aparat ile HDD'yi bu kısma takıp kullanmaya devam edebilirsiniz.

Varsa M2 portundan takmanızı öneririm. Güzel bir M2 SSD alınıp takılabilir. SATA arabiriminden daha hızlı olacaktır. Eğer CD-ROM varsa söküp "HDD Caddy" isimli aparatı alıp HDD'ni bu aparata SSD'yi de HDD'nin eski yerine takmanı önerebilirim.

Hızlı açılmasını ve oyunlarda yükleme sürelerinin kısalmasını istiyorsanız SSD şart. Kasması farklı sebeplerden olabilir. Ekran kartınız, işlemciniz ve RAM miktarınız nedir? SSD alınırsa 1TB HDD yerine takılacağı için 1TB yer gider. Eğer cihazınızda CD yuvası varsa ek aparat ile HDD'yi bu kısma takıp kullanmaya devam edebilirsiniz.
Ben daha dün aldım laptopa oturmadı mm'si aynı olmasına rağmen bence alma 50 TL oşuna gitti benim.

Çoğu dizüstü bilgisayarda fazladan bir harici disk takıcak yer bulunmaz eğer bilgisayarın CD-ROM bölümü var ve kullanmıyorsanız onu çıkartıp tam hatırlamıyorum fakat ben aldığımda 20 TL civarlarındaydı o aparat yardımıyla SSD'yi rahatlıkla yerleştirebilirsiniz. Abimin bilgisayarı için Sandisk SSD aldık gayet memnun.

Ben daha dün aldım laptopa oturmadı mm'si aynı olmasına rağmen bence alma 50 TL oşuna gitti benim.
:D Belki 100 farklı bilgisayara bu işlemi uyguladım. Bence sorun sizin yanlış boyut tespitiniz. 9mm, 9.5mm ve 12.7mm şeklinde boyutları var. Size uygun olanı doğru belirleyin.

Çoğu dizüstü bilgisayarda fazladan bir harici disk takıcak yer bulunmaz eğer bilgisayarın CD-ROM bölümü var ve kullanmıyorsanız onu çıkartıp tam hatırlamıyorum fakat ben aldığımda 20 TL civarlarındaydı o aparat yardımıyla SSD'yi rahatlıkla yerleştirebilirsiniz. Abimin bilgisayarı için Sandisk SSD aldık gayet memnun.
Dediğim gibi benim laptopa küçük geldi yani kısa. bağlantı noktasına değmiyor

Yeni konular

Geri
Yukarı