Dizüstü Bilgisayara Harici Ekran Kartı Takma

yunus doğruu

Kilopat
Daha fazla  
Dizüstü bilgisayarıma mini PCI express portundan harici ekran kartı takmak istiyorum. Bu işlemi yapmak için satılan EGPU adaptörü AliExpress sitesinde var, ürün linkini altta verdim. Bu adaptör benim bilgisayarımla uyumlu mudur? Bu iş nasıl yapılır? Bilen bir arkadaş yardımcı olursa çok sevinirim. Bu arada bilgisayarımda boşta bir adet mini PCI Express slotu var.
Screenshot_2018-11-16-05-32-14-731_com.miui.gallery.jpg
Screenshot_2018-11-16-05-31-41-804_com.miui.gallery.jpg

Bilgisayarımın marka ve modelini yazmayı unutmuşum. Exper MS 1688
@Recep Baltaş @Ali Güngör @Asım Demir Abi beni bir bilgilendirebilirseniz çok sevinirim boşa masraf yapmayayım.

Son düzenleme:
Yapmak yada yapmamak size kalmış ama bence değmez PSU alacaksınız aparat alacaksınız laptopu oynatamayacaksınız yerinden kötü bir görüntü olacak.
Ya bende çok düşündüm ama en ekonomik yöntem bu. Yeni kasa toplayacak ya da yeni laptop alacak durumum yok. Pc zaten sabit duruyor masada pek yer degistirmiyorum. Ama bu işlem hakkında pek bir bilgim yok. Bilgilendirebilecek biri olsa yapmaya başlayacağım. 500 watt power var elimde zaten onu da degerlendirmis olurum.

Zor bir iş değil linkini attığın aparat kullanılarak yapıyorsun zaten resmini attığın giriş wifinin bağlandığı PCI-E girişi ile aynıysa rahatlıkla kullanırsın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Zor bir iş değil linkini attığın aparat kullanılarak yapıyorsun zaten resmini attığın giriş wifinin bağlandığı PCI-E girişi ile aynıysa rahatlıkla kullanırsın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Birkaç videosunu izledim de benim bilgisayarımla uyumlu olup olmadığını bilmiyorum. Bir de bu ürün tak çalıştır mı yoksa bunun yanında herhangi bir yazılım gerekli mi? Ürün için bilgisayarımda boşta bir tane mini pcı express slotu var. İlk mesajda foto atmıştım.

İşlem oldukça basit PCI-E girişini bulup bağladıktan sonra ekran kartını power ile çalıştırabilirsin,uyguladıktan sonra harici monitör bağlarsan daha fazla verim alabilirsin
Tamam bağlantıyı kurulumu nasil yapacağımı biliyorum ama iste benim bilgisayar destekliyor mu onu bilmiyorum? Bir de bu kurulumun yanında ek olarak bir yazilima filan ihtiyaç var mi?

Geri
Yukarı