Dizüstü bilgisayara Linux yükledikten sonra ekranın beyaz olması

mertguler

Centipat
Merhabalar. Bugün eski kırık ekranlı laptopuma yeni bir LCD ekran aldım taktım çalıştırdım herhangi bir sorun yoktu. Sonra Linux yükledim Grub yüklerken hata veriyordu yüklemeyi birkaç defa daha deneyince yeniden başlatınca beyaz ekran sorunu oluştu. Boot ekranında beyaz oluyor bir süre sonra Linux açiliyor ekrana görüntü geliyor. BIOS ekranı vs. hiçbir şey görünmüyor resimdeki gibi bembeyaz bir ekran var sadece. Laptopu kablo ile başka bir monitöre bağladığımda her şey görünüyor. Sadece kendi LCD'sinde boyle bir sorun var. Eski kırık LCD'yi de takip denedim normalde onda da az da olsa görüntü vardı ancak onda da aynı beyaz ekran oluşuyor yani yeni aldığım LCD'de bir sorun yok. Ne yapmalıyım, sizce sorun hangi donanımda olabilir?

Dosya Ekleri

• IMG_20201002_223351.jpg
    IMG_20201002_223351.jpg
    96,3 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleyen: Moderatör:
Başka ekranda görüntü var denilmiş, sorunun Grub'dan veya Linux'tan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Ekran giriş kablolarında veya pinlerinde bir hata buna neden olabilir.

Son düzenleme:
Ekran kartıyla alakalı bir durum olsaydı başka bir monitörde görüntü alamazdık. Farklı bir işletim sistemi yükleyip denediniz mi peki?

Geri
Yukarı