Dizüstü Bilgisayara Su Döküldü

• Konuyu başlatan NCFY
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 63B

NCFY

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Dün laptopumun başında su içerken kolum bardağa çarptı ve yarım bardak su doğrudan klavyeye doğru döküldü. Hemen bütün bağlantıları(şarj aleti, mouse vs.) çıkardım ters çevirdim. Bilgisayarı kapatmaya çalıştım ama kapama açma tuşu çalışmıyordu. Bir yandan da bataryayı çıkarmaya çalışıyordum da onu da çok sıkı kilitlemişler, 10 dakika da falan anca çıkarabildim. Çıkarana kadar da bilgisayar kendi kendine kapanıp açılıyordu. Ayrıca kapama açma tuşu çalışmıyordu hala. Her neyse çıkardım bataryayı, 1 saat falan ters çevrili bıraktım, sonra sonunda açma tuşu çalışıyordu (ama basınca bir miktar su geldi tuştan.) sonra açtım bilgisayarı, en başta bi 3 saniyeliğine mavi bir ekran verdi, üstünde büyük bir : ( vardı ama yazılanları okuyamadım. Ondan sonra sorunsuz bir şekilde açıldı ancak touch pad çalışmıyor. Neyse sonra gece yine ters çevrili bıraktım, şu an tek sorunu touch pad gibi. Bir de bilgisayar 1 aylık daha. Sizce servise götürmeli miyim yoksa kullanmalı mıyım? İnternette yazılanları okudum da kafam karıştı. Her kafadan ayrı bir ses çıkıyor. Bazıları kullanma, 1 hafta sonra devrelerde oksitlenme oluşur diyor. Servise de çok götürmek istemiyorum, para almak için her şeyi yaparlar sonuçta. Tavsiyelerinizi beklerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen kuruduğunu sanarsın, kullanmaya devam edersin ama o bilgisayar nemlendi bir kere, devreler içten içe kendini yiyecektir. Bence servise götürmek en doğrusu, para alacaklar diyorsun ama zaten durum para vermeni gerektirecek bir durum. Geçmiş olsun

Bilgisayarın icini açıp saç kurutma makinası tut 5 10 dk kadar. Arkadaşların dediği gibi icine biraz pirinç dök biraz beklet. Eğer tam kurutmadan çalıştırmaya devam edersen ana kartın korozyona uğrar. Bi daha açılmaz hâle gelir. Kuruduğundan emin olunca servise gönder ve bilgisayarım bazen kendi kendine açılıp kapanıyor, mavi ekran hatası veriyor de. Gönderirken pilini vr adaptörü de yolla. Onlar arza bulana kadar ana kartı inceler bulamazlarsa bakım yapıp yollarlar. Yada arza bulamayınca müşteri memnuniyeti için anakart değişimi yapabilirler. Böyle bir yöntemle Lenovoya Laptop ekranı değiştirtdim.

Öncelikle eğer bu arkadaşın dediği gibi saç kurutma makinesi tutarsan bir daha kullanamazsın. Of beyler bu forumda bilmediğiniz şeyleri söylemeyin adam yaptıysa laptop yanacak. Garanti dışı olur ayrıca.

Öncelikle eğer bu arkadaşın dediği gibi saç kurutma makinesi tutarsan bir daha kullanamazsın. Of beyler bu forumda bilmediğiniz şeyleri söylemeyin adam yaptıysa laptop yanacak. Garanti dışı olur ayrıca.
Hadi ben 7 yıllık elektronikçiyim, kendi tecrübelerime dayanarak ve kart üretim tekniklerini bilerek diyorum kurutma makinesi tut diye. Peki sen akla hizmet bilgisayarın yanacağını söylüyorsun ? Ayrıca hayatında kaç kere bilgsayarının üstüne sıvı döküldü ? Tecrübelerin ve bilgilerin kadar konuş lütfen.

http://www.amerikadabirgun.com/lapt.../suya-dusen-telefonunuzu-nasil-kurtarirsiniz/ Allah akıl versin. @MF Abi şu arkadaşa olayı anlatırsan iyi olur. Donanımhabere döndü.

Suya düşen telefonunuzu nasıl kurtarırsınız? | Sorbize Seninle uğrasacak vaktim yok. Oksitlenme olayını bilmiyen elektronikçiye bak. Bende mühendis 2 yumurta kır geçer. Atl ögrencisiyim ve pc me su döküldü. Ya sen profosyonelsin anakart kullanma klavuzu yanlış yada donanımhaber kaçgınısın. Eğer 7 yıllık elektronikçiysen 13 yaşında seni çırak verdikleri için aileni kutlarım, öngörülü insanlarmış bu kafayla birşey olamayacığını anlamışlar. @MF artık yeter herkes birşey uydurup doruluğunu savunuyor. Bu kadar basit bir bilgiyi bile tartışılıyor...

Tamamiyle boş muhabbetsin. 4 yıl izmir İTO Vakfı Süleyman Taştekin A.T.L , Elektrik Elektronik bölümü, Endüstriyel Bakım ve Onarım dalını okudum. 2 Yıl Dokuz Eylül Üniversitesi Mekatronik Bölümünü okudum. 2014 mezunuyum. Matematiğin de çok güzelmiş. Forumdaki yaşın 15 gözüküyor. Nasıl mühendis öğrencisisin ? Sen millete çamur ataçağına once bir kendini gözden gecir edebini takın. Ne ben burda senin arkadaşınınım ne bir başkası. Benle konuşurken üslubuna dikkat et. Benim herhangi bir bilgi uydurduğumu düşünüyorsan. İzmire gelirsen yanıma iş yerime uğra bazı şeyleri kakabul ettiriyim sana. Bakış açın değişir.

Senin söz sanatından anlamadiğin cok belli oluyor. Ordaki sen elektronikciysen bende muhendisim dedim yani senin bi şey bilmediğini anlattım.
Bende mühendis 2 yumurta kır geçer. Atl ögrencisiyim ve pc me su döküldü. Y
@Recep Baltaş Abi zaten foruma daha girmeyecem ama lütfen su dökülmüş devrelerin üstüne saç kurutma makinesi kullanmanın devreleri bozabileceğini anlat. Başka bir şey istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
@I3eyaz Yöneticilere oynama isteğiniz nereden geliyor ? Ayrıca kurallara dikkat edin, ceza almanız kaçınılmaz bu şekilde.

Yeni konular

Geri
Yukarı