Dizüstü Bilgisayara Su Dökülmesi

Cremranyec78

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Dün iş yerindeyken elim suya çarptı ve yarım bardak su klavyenin üstüne döküldü, böyle bir şey ilk defa başıma geliyor bu yüzden bende aceleyle hemen mendile koştum ve kurulamaya başladım. 1 dakika normal çalıştı daha sonrasında restart attı kendine, tamamen kuruladıktan sonra tekrar açtım CPU-Z yi indirip benchmark açtım, ters çevirdim ve öyle açık kalarak 10 dakika boyunca dayandı. 10 dakika sonunda acayip bir ses gelip kara duman çıktı ve tüm ışıklar söndü, ben de arka kapağını kırdım hemen SSD'yi çıkardım :D

(SSD'yi 5 gün önce aldım.)

Akşam eve döndüğümde sökmeye başladım, tam söktüm saç kurutma makinesiyle kurulayacağım elektrikler gitti, bu yüzden bugün kurutmak zorunda kaldım. Laptopu toplamadan şarj aletini taktım ve ışığın yandığını fark ettim, ssd ve ramları takıp kapağı üstüne oturttuğumda ne göreyim, çalışmaya başladı. Kapattım tüm parçalarını topladım tekrardan ve şarja takılı bir biçimde CPU-Z benchmarkını açtım, şu anda sorunsuz çalışıyor her şeyi. Eğer çalışmasaydı zaten yeni alacaktım, sizce ne kadar idare eder böyle? :D
  • Laptop: Samsung NP300E5A-S06TR
Laptopu ısıtıp buharlaştırma taktiği sizce yaramış mıdır?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı