Dizüstü bilgisayarda adapörün oyun performansına etkisi var mı?

themfd

Centipat
Daha fazla  
Merhaba başlıkta da belirttiğim gibi dizüstü bilgisayarın oyun performansına etkisini öğrenmek istiyorum. Şu anda HP Pavilion AB001NT 960M 16 GB RAM 128SSD 2TB hard disk ve i7 6700HQ işlemcili laptopu kullanıyorum ve 120W'lık adaptörün yetersiz olduğunu düşünüyorum. FPS düşmesi vb sıkıntılarla karşılaşıyorum ve ekran parlaklığını kıstığım zaman veya işlemciyi sınırlandırdığım zaman performans iyi yönde etkileniyor. Sizce 120W yerine 150 veya 200W'lık adaptör kullansam tam performans kullanabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de şarj aleti yüzünden işlemci hızında düşme yaşamıştım. Sizde şarja takılıyken işlemci hızının düşmesi gibi bir durumu var mı?

Merhaba başlıkta da belirttiğim gibi dizüstü bilgisayarın oyun performansına etkisini öğrenmek istiyorum. Şu anda HP Pavilion AB001NT 960M 16 GB RAM 128SSD 2TB hard disk ve i7 6700HQ işlemcili laptopu kullanıyorum ve 120W'lık adaptörün yetersiz olduğunu düşünüyorum. FPS düşmesi vb sıkıntılarla karşılaşıyorum ve ekran parlaklığını kıstığım zaman veya işlemciyi sınırlandırdığım zaman performans iyi yönde etkileniyor. Sizce 120W yerine 150 veya 200W'lık adaptör kullansam tam performans kullanabilir miyim?
Aynı özellikli bir laptop bende de var. Sanırım işlemciyi sınırlandırdığınız için (underclock) sıcaklıklarda düşüş olmuş. GPU ve CPU aynı bakır boru üzerinden soğutulduğu için (çoğu pavilion laptopta bu şekilde), 960m daha rahat çalışabiliyor. Daha güçlü bir adaptörün sorun çözeceğini sanmam, özellikle 6700hq ve 960m'li hp laptoplar yaz aylarında alev alma noktasına geliyor.

Geri
Yukarı