Dizüstü bilgisayarın klavyesi kullanılmalı mı?

Merhaba. Sizce dizüstünün kendi klavyesini mi kullanmalıyım yoksa alternatif bir klavye alıp onu mu? En sağlıklısı hangisi olur?
Bazı laptopların tuşları çok rahatsız,küçük ve yatay.Benim laptopta böyle bir sıkıntı yok ben kendi klavyesini kullanıyorum ama sizinkinde böyle sıkıntılar varsa ayrı bir klavye alabilirsiniz.

Şu ana kadar hep laptop klavyesi kullandım. Herhangi bir sorun olmadı. Tuşlar silinirse diye endişe ediyorsan silikon koruyucular var. Arkadaşım kullanıyordu 5 yıllık bilgisayar ama tuşlar kutudan çıktığı ilk günkü temizliğindeydi.

Hep dizüstü klavyesi kullandım. Yazı yazarken de tuşların basma mesafelerinin kısa olması hoşuma gidiyordu. Ancak Dell 7567 klavyesi sorun çıkarıp değiştirmek de zahmetli olunca Logitech'in dizüstü klavyesi gibi ince bir ürününü aldım. Numpad de olsa çok iyiydi ama dizüstünün ki çalışıyor.
Klavye olayı tamamen keyfi bir şey fikrimce, siz nasıl tercih ederseniz o.

Sana kalmış, hangisinde rahat hissediyorsan öyle kullan. Eğer laptopunu sürekli taşıyan biriysen harici klavye sana zor gelecektir, bu durumda kendi klavyesine alışmalısın.

Ben Lenovo Legion Y520 klavyesini kullanıyorum 2 yıldır ve günde 2 en çok 3 saat kullanıyorum. Her gün en az 5 6 kere alt tuşu takılı kalıyor çok rahatsız etmiyor. Modelden modele değişir tabii yazı için çok rahat laptop tuşları oyun içinde iyi alıştıktan sonra bence başka klavye kullanmak zor oluyor.

Merhaba. Sizce dizüstünün kendi klavyesini mi kullanmalıyım yoksa alternatif bir klavye alıp onu mu? En sağlıklısı hangisi olur?

Laptop klavyesi en iyisi 7 yıllık bilgisayarımda ne klavyesi eskidi ne de kötü performans yaşadım. Üstelik sessizde, mekanik klavyeler gibi ses çıkarmıyor. O sesin 10/1 ini çıkarıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı