Dizüstü Bilgisayarınızın Bataryası Ne Kadar Aşınmış?

Ball So Hard

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PC: Lenovo IdeaPad 3 İşlemci: Intel Core i5-10210U Harici Ekran Kartı: NVIDIA GeForce MX130 Sistem: Windows 11 Home 22H2
Meslek
Freelancer
Sistem bilgileri hakkında programları karıştırırken denk geldim. HWİNFO64 adlı program dizüstü bilgisayarınızın bataryası hakkında bilgi veriyor. Benim meret baya eski olduğu için %52.3 aşınma seviyesinde. Yani sanırım bu da demek oluyor ki %47.7 kullanılabilir şarj kapasitesi kalmış.

samsung.jpg

Programa indirmek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz. Batarya aşınma yüzdelerini yorum olarak yazmanızı bekliyorum.

Çok şaşırdım şu an. Aldığımda %10'du, şimdi %34 olarak gözüküyor. 11 ayda bu kadar yıpranması tuhaf geldi açıkçası.

Eki Görüntüle 464106
Bana da fazla geldi biraz. Ben en az 5 yıllık kullanımdan sonra %50 civarında bir kayıp yaşadım. Bu iyi mi kötü mü bilemem fakat 11 ay için fazla geldi.

Anlaşılan benim bataryanın aşınma değerini geçebilen olmayacak. :)

Cihaz kaç yıllık ?

1288 Cycle için günlük 2-3 kere tam dolum ve boşaltım yapmanız falan gerekiyor eğer 2-3 yaşında ise.
5 Yılı vardır. Önceleri pek kullanmıyordum, köşede duruyordu ama telefon hevesim bitince artık günde bir kaç kez kullanmaya başladım. Şarjı %20 olunca takar, dolunca çıkartırım. Oyun oynarken çıkartmıyorum sadece.

Program verimsiz arkadaşlar. Şimdi de hasarı farklı gösteriyor. Bilginize. (Eskisi %52.3 idi)
Ek Açıklama 2019-11-25 204034.jpg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı