Dizüstü bilgisayarlarda ısınma ne zaman olur?

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
Merhabalar,

Bu bilgisayarı almayı düşünüyordum fakat çoğu kişi almamamı söyledi. Isınma sorunları vb. vb. Nedenleriyle.

Kullanım ve oyun testlerinde ve açılış videolarında gördüğüm kadarıyla sıcaklıklar gayet normal gözüküyor.

Sorum şu: ısınma problemi olan bilgisayar, bu problemini ileri zamanlarda mı belli eder?

Yoksa ilk haftada belli eder mi?

Şu an abra kullanıyorum, laptopumun altında 300 TL değerinde Zalman NS2000 mevcut ve oyun oynarken laptop fanlarını turbo moda alıyorum yani her şey maksimum soğutma üzerine. Bir Battlefield 1 oyununda işlemci hala 99 derece. Laptop 6 aylık. Yani kararı siz verin isterseniz. Macun değişimi için geri göndersem belki 90'lara düşebilir ama durum böyle yani. Tamam performans olarak aynı işlemciye sahip diğer bütün laptoplardan daha iyi ama çok ısınıyor be kardeşim.

Kimi modelde sonradan kimi modelde ise ilk haftadan belli olur diye düşünüyorum. Çoğu problem yaşayan arkadaşımda daha 1 hafta 1.5 hafta olduğunu söylüyorlardı. Direkt iade etmelerini söylemiştim çoğuna.

Bunun yerine MSI'i tercih edin, CPU kullanımı %50'yi geçince hemen belli eder.

Merhabalar,

Bu bilgisayarı almayı düşünüyordum fakat çoğu kişi almamamı söyledi. Isınma sorunları vb. vb. Nedenleriyle.

Kullanım ve oyun testlerinde ve açılış videolarında gördüğüm kadarıyla sıcaklıklar gayet normal gözüküyor.

sorum şu: ısınma problemi olan bilgisayar, bu problemini ileri zamanlarda mı belli eder?

Yoksa ilk haftada belli eder mi?

3 aya kalmaz belli eder ısınma sorunu ve de sürekli işlemcinin hızını düşürdüğü için ayrıca gıcık eder.

Geri
Yukarı